Havalimanına Füzeli Saldırı Şoku

Hem ülkeyi hem de tüm dünyayı şoka sokan son dakika haberi Suudi Arabistan’dan geldi. Ülkeden gelen son dakika haberine göre Suudi Arabistan resmi televizyonu, Yemen’deki Husiler’in Abha Havalimanı’na füze saldırısı düzenlediğini duyurdu. Husiler tarafından gerçekleştirilen füze saldırısında çok sayıda yaralı olduğunu bildiriyor. İlk bilgilere göre füze havalimanının bekleme salonuna isabet etti.

Havalimanına Füzeli Saldırı Şoku

Haber ajansları tarafından son dakika gelişmesi olarak Suudi Arabistan’ın güneyinde bulunan Abha Havalimanı’na bir füze isabet ettiği duyuruldu. Arap Koalisyonu, Yemen’deki Husilerin fırlattığı füzenin havalimanına isabet ettiğini doğruladı. Resmi televizyon ise, havalimanında en az 26 kişinin yaralandığını ifade ediyor. Yaralı ve ölü sayısının artmasından da endişe ediliyor.

Husilerin Al Mesirah televizyon kanalı, bu sabah havalimanının kruz füzesiyle hedef alındığını aktarmıştı. Koalisyon açıklaması, saldırıyı doğrulamış oldu. Suudi Arabistan’ın başını çektiği Arap Koalisyonu, Yemen’de İran destekli Husiler’e karşı savaşıyor. Yemen’den daha önce birçok kez Suudi Arabistan’a füze fırlatılmış bazı füzeler hava savunma sistemi tarafından engellenmiş ancak bazı füzeler ise isabet almıştı.

.


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 12 Haziran 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın