HSBC Ev İpotekli Bireysel Finansman Kredisi

Gayrimenkul piyasasında kiralarda meydana gelen artışlar ve konut alım satımda söz konusu olan pahalılaşma ile beraber artık tüketiciler kendi konutlarına erkenden sahip olmak ve tüm bu artan maliyetlerden kurtulmak istiyorlar. Bu nedenle de 2000’li yıllarda bir anda talep patlaması yaşayan konut kredileri yeniden ön plana çıkıyor.

Diğer kredilere göre daha uzun vade, daha düşük faiz oranı ve daha yüksek meblağlarda olan konut kredileri, tüketiciler tarafından alınarak, bu finansman ile gayrimenkul satın alınmaktadır ve kira öder gibi bankaya ödenen kredi taksitleri ile vade sonunda konutun esas sahibi olunmaktadır.

Konut kredisi almak istenildiğinde bankalar size talep ettiğiniz kredinin tamamını tahsis etmez. Öncelikle bir ekspertizi satın alacağını konuta gönderir ve bir değer biçilmesi sağlanır. Banka, expertizin belirlediği bu değerin maksimum %80’i kadar kredi sağlayabilmektedir.

Bu kredi sağlanıp konut alındıktan sonra banka evi ipoteklemektedir. Böylelikle vade sonuna kadar evin sahibi olan kişi banka ve ödenen kredi taksitleri de kira ödemesi şeklinde düşünülmektedir. Bugün çok sayıda katılım ve mevduat bankası tüketicilere çeşitli kampanyalar ile konut kredileri tahsis etmektedir.

Bireysel kredilerde uygulanan ipoteklerde ise normal ihtiyaç kredisi uygulaması gerçekleşmektedir. Banka oturmakta olunan konutu ipotekler ve bu konutun expertiz değerinin %80’i kadar ihtiyaç kredisini maksimum 48 ay vade ile tahsis eder.

HSBC’ye Evinizi Teminat Gösterin

HSBC Bankası, konut teminatlı yeni finansman kampanyası ile hayallerinize kavuşmanızı sağlıyor. Hali hazırda oturmakta olduğunuz konutunuzu HSBC Bankası’na teminat olarak gösterin, expertiz değerinin %65’i kadar kredinizi anında alarak tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak nakde sahip olun.

Bu kampanyası ile ev ipotekli ihtiyaç kredisi veren bankalar arasında oldukça büyük avantaj sağlama özelliği taşıyan HSBC Bankası’ndan alacağınız bu kredi için uygulanacak olan faiz oranı da %1.45’tir. 48 aya kadar da vade imkanı bulunan bu kredi için eğer değerlendirme yapmak istiyorsanız, örnek hesaplamamızdan faydalanarak kararınızı verebilirsiniz.

HSBC Bankası’nda’ Kendi Konutu Bireysel Finansman Kampanyası kapsamında; 50.000 TL tutarındaki krediyi 36 ay vade ile almanız durumunda uygulanacak faiz oranı %1.45 olacaktır. Bu kredi için yapacağınız toplam masraf ise 1,173 TL olacaktır. Bu detaylara göre hesapladığımızda bankaya yapacağınız geri ödeme taksit tutarınız aylık olarak 1.858,43 TL olarak gerçekleşecektir. Vade sonunda bankaya yapacağınız geri ödeme tutarı ise 66.903,62 TL olarak gerçekleşecektir.

Bireysel finansman kredisi, konut kredisi ile karıştırılmamalıdır. Zira konut kredisi 120 aya kadar temin edilebilirken bireysel finansman kredisi 120 ay olarak alınamamaktadır ve tıpkı ihtiyaç kredisi gibi maksimum 48 aya kadar vadelendirme yapılmaktadır.

Eğer hsbc kredi başvurusu cepten nasıl yapılır merak ediyorsanız; KREDI yazıp 4499’a göndermeniz başvurunuzu yaparak krediden faydalanabilmek üzere süreci başlata bilmeniz için yeterli olacaktır.


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 10 Temmuz 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın