Hsbc’den Yüzde Yüz Finansman İle Mortgage

HSBC Bankası kredi desteği doğrultusunda birden fazla alanda kredi imkanı sağlarken bunların içerisinde bulunan konut kredileri kapsamında Mortgage kredisini de uygun faiz ve ödeme koşullarıyla sağlamaktadır. Bireylerin gönlüne göre olan konutları, istedikleri ve artık sahip olmayı düşündükleri evleri almak için finansman desteğe ihtiyaç duymaları bakımından mortgage sistemi ile kredi desteği sunulmaktadır.

Öncelikle mortgage kredisinin genel olarak sahip olduğu özelliklere değinmek gerekir. Mortgage kredisi kapsamında HSBC Bankası iki seçenekli kredi desteği sağlamaktadır. İki seçenekten oluşan mortgage kredisi, %100 finansman ile mortgage ve kendi konutu ipotekli bireysel finansman kredisi şeklinde sunuma açıktır.

HSBC Bankası Mortgage Kredisi Özellikleri

 • Genel olarak sahip olduğu özellikler arasında öncelikle vade süresi maksimum 120 aydır.
 • Satın alınması planlanan konutların HSBC konut kredisi oranları kapsamında en fazla %80 değerindeki miktarı kredi desteği sağlanabilmektedir.
 • Kredi tutarı tamamı bitmiş konut alımlarında geçmek üzere minimum 5.000TL olarak destek sağlanmaktadır.
 • Genel olarak erken ödeme koşullarına, ara ödeme koşullarına ve otomatik ödeme talimatlarına da sahip olan kredi imkanları sunulmaktadır.
 • Sigorta prim ödeme avantajlarından da kredi dönemi boyunca faydalanmak mümkündür. Özellikle tek seferde ve düşük oranlarda sigorta ödemeleri gerçekleştirilmektedir.
 • Kredili Hayat Sigortası kapsamında eğer müşteriler talep ederse ölüm veya kaza sonucu yaşam kaybı ya da riskler altında kalan kişiler için teminat altında güvence sağlanmaktadır.

Normal şartlarda kredi miktarı ekspertsiz konut değerinin %80’ine kadar verilirken, bu kredi yapılandırılması ile HSBC Bankası satın alınması planlanan konuta ek olarak eğer hazırda bulunan bir başka konuta daha sahipseler müşteriler, bu konutu da teminat göstererek kredi miktarının %100’nü kredi olarak temin edebilirler. Bu şekilde müşteriler diledikleri evlere daha rahat ve ödeme imkanı daha uygun bir şekilde sahip olma yolunda ilerleyebilirler.

  Finansman İle Mortgage Kredisi Özellikleri

 • Minimum 5.000TL koşuluyla kredi desteği sağlanmaktadır.
 • En fazla vade oranı ise 120 aydır.
 • Konut transferi yapılması halinde %100 finansman mortgage kredisi ile en az limit olarak 30.000TL gösterilmektedir.
 • Kredili Hayat Sigortası yaptırılakta ve sigorta prim ödemesi desteğinden de yararlanılmaktadır.
 • Uygun ödeme koşulları ve faiz oranlarının yanı sıra erken ödeme ve ara ödeme imkânlarına da sahip olabilen müşteriler bir de otomatik ödeme talimatı verebilme imkanına da sahiptir.
 • %100 finansman desteği ile HSBC konut kredisi yeniden yapılandırma olanağını müşteriler elde edebilmekteler.

Konut İpotekli Bireysel Finansman Kredisi

HSBC Bankası bu kredi türü ile müşterilerinin sahip olduğu ve yaşamını sürdürdüğü konutları teminat olarak göstermesi durumunda kredi destek olanağını elde edebilmektedirler.

Özellikleri

 • Maksimum 48 aya kadar vade oranları ile sahip olunan ve yaşamlarını sürdürdükleri konutları teminat göstererek bu krediden yararlanılmaktadır.
 • Tek seferlik ve az miktarlı sigorta prim ödemesi karşılığında tüm kredi dönemi boyunca geçerli olan avantajlardan yararlanılır.
 • Müşterilerin istekleri doğrultusunda Kredili Hayat Sigortası yaptırılmaktadır.

HSBC Kredi Faiz Hesaplama

Konut kredisi tutarı: 5 – 500.000TL

Vade Oranı: 3 – 120 ay

Faiz Oranı: %1,25

Örnek kredi tutarı: 200.000TL olarak ele alınırsa,

Vade olarak 48 ay vade dersek,

Faiz oranı: %1,25

Aylık taksit tutarı: 5.566,15TL olurken

Toplam ödeme tutarı: 269.098,20TL olmaktadır.


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 11 Temmuz 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın