İhtiyaç Kredisi Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

İhtiyaç Kredisi Nedir ?

Kısa vadeli ve düşük tutarlı olmak üzere ihtiyaçları karşılamak için başvurulan bir kredi yöntemidir. Kredi türleri arasından en çok başvurulan kredidir.

İhtiyaç Kredisine Kimler Başvuruda Bulunabilir ?

İhtiyaç kredisine başvurabilmek için 18yaşın doldurulmuş olması gerekmektedir. Fakat bazı bankalar için yaş sınırı 20 olarak belirlenmiştir.

İhtiyaç Kredisine Başvuruda Bulunmak İçin Gerekli Olan Şartlar Nelerdir ?

Bankaya göstereceğiniz bir gelir kaynağınızın olması gerekmektedir. Bu bir SSK kaydı olabileceği gibi vergi levhası barındıran bir şirket sahibi olmanız da olabilir. Eğer SSK kaydı gösterecekseniz çalıştığınız yerde en az 3 aylık kaydınızın dolmuş olması gerekmektedir. Eğer şirket sahibi iseniz vergi levhanızda kar gözüküyor olması gerekmektedir. Diğer gerekli olan şartlardan biri de kredi notunuzun kredi başvurusu yapabilmek için yeterli olmasıdır. Eğer banka kefile gerek görürse eş rızası da gerekebiliyor.

İhtiyaç Kredisinde Vade Nedir ?

İhtiyaç kredisinde vade yasal olarak 36 ay süre şeklinde belirlenmiştir. Fakat ipotekli kredilerde bu vade 120 aya kadar çıkabilmektedir.

Kredi Başvurum Reddedilirse Ne Olur ?

Eğer bankaya ilk kez kredi başvurusunda bulunuyorsanız ve başvurunuz reddedildiyse ikinci başvurunuzun reddedilme olasılığı yarı yarıya olur. Yine reddedilirse bu oran %95’i bulabilir.

Kredi İçin Gerekli Evraklar Ziraat Bankası ?

Bağlantı Ziraat Bankası’ndan alacağınız bireysel ihtiyaç kredisi için belgeler kredi tiplerine göre farklılık göstermektedir. Tüketici kredisi alacaksanız başvuru formu, nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaportunuzun fotokopisi, çalışma durumunuza göre gelir belgesi gerekmektedir. İndirimli tüketici kredisi alacaksanız bu belgelere ek olarak serbest meslek mensubu iseniz bağlı olduğunuz meslek grubundan üyelik belgesi almanız gerekmektedir. Ortağı olduğunuz şirketin ana sözleşmesinin yayımlandığı ticaret sicil gazetesi fotokopisi diğer gereken belgedir. Eğitim kredisi alacaksanız başvuru formu, nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaportunuzun fotokopisi, çalışma durumunuza göre gelir belgesi ve bunlara ek olarak eğitime ilişkin belgeler ve fatura gerekmektedir.

Kredi İçin Gerekli Evraklar Vakıfbank ?

Vakıfbank Bankası’ndan alacağınız ihtiyaç kredisi için gerekli belgeler başvuru formu, nüfus cüzdanı veya sürücü belgesinin aslı ve fotokopisi, gelir durumunu gösteren belge, ikametgah belgesi veya krediyi alan adına kayıtlı en son tarihli telefon, elektrik, gaz gibi faturalardan bir tanesinin fotokopisinden oluşmaktadır.

Kredi İçin Gerekli Evraklar İş Bankası ?

İş Bankası’ndan alacağınız ihtiyaç kredisi için gerekli belgeler başvuru formu, nüfus cüzdanı veya sürücü belgesinin aslı ve fotokopisi, gelir durumunu gösteren belge, ikametgah belgesi veya krediyi alan adına kayıtlı en son tarihli telefon, elektrik, gaz gibi faturalardan bir tanesinin fotokopisinden oluşmaktadır. Kredi türlerine göre bu belgelere ek olarak okul ücretini gösteren belge, tapu belgesinin fotokopisi, ipotek tesis edilecek konut üzerinde ipotek, rehin vb. bulunmadığına dair tapu dairesi yazısı gibi belgelere de ihtiyaç duyulmaktadır.


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 24 Haziran 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın