İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır?

Neden Kredi Çekeriz?

İnsanlar ihtiyaç kredilerine pek çok fazla nedenden dolayı başvurabilirler. Mevsimsel olarak ele alırsak yaz döneminin bittiği eylül ayı gibi okullar açılıyor ve insanlar okul ihtiyaçlarının artması nedeni ile ihtiyaç kredisine ihtiyaç duyabiliyorlar.

Yaşadığımız müddetçe bu ihtiyaçlarımız her zaman olmakla birlikte artışta gösterecek. Yeni evlenenler için evlilik kredisi, okul kurs kredileri, özel taşıt için bakım masraf kredisi, ev onarım ve tadilat için duyulan ihtiyaç kredisi, seyahat ve tatil kredisi, sağlık için duyulan ihtiyaç kredileri, kredi kartı borç kapatmak için alınan krediler, düğün, nişan, sünnet gibi özel günler için krediler, acil nakit ihtiyaç kredileri, yeni bir yatırım planı için ihtiyaç duyulan ihtiyaç kredileri, iş ortaklığı için gerekli kredileri, ofis masrafları ve gerekli ekipmanlar için duyulan ihtiyaç kredileri, araç ihtiyaç kredileri.

İhtiyaç Kredisini Nereden Almalıyım?

Eski dönemlerde nakit para ihtiyacımız olduğu zaman aklımıza ilk gelenler tefeciler olurdu. Bu kişilere alacağımız miktarı söyler ve orada ödeme planı hazırlanır, yüksek faiz oranları ile ödenmesi zor bir senede  imza atardık. Bu şekilde acil nakit ihtiyaç kredisi işlemimizi karşılamış olurduk. Bu kişiler insanların zor ve sıkışık dönemlerinde onların imdadına koşan yardım sever insanlar olarak görülürdü. Fakat tefeciler insanların dar zamanlarından fayda sağlayan çıkarcı kişilerdi. Aldığımız paranın 3,4 katını geri ödeyerek aslında daha güç bir duruma düşerdik. Daha da dar bir duruma düşerdik.

Şimdi günümüz modern çağında bankalar bu ihtiyaçlarımız için bizlere çeşitli ödeme kolaylığı sağlıyorlar ve aynı zamanda bankaların güvenilir olmaları da onları daha cazip kılıyor. Şimdi duyduğumuz ihtiyaç kredileri için bankalar vazgeçilmez tercihlerimiz oluyorlar.

İhtiyaç kredisi alırken dikkat etmeniz gereken iki şey var;

Bankalar masrafsız kredilere daha fazla faiz uyguluyorlar, bu yüzden masraflı kredi çekmek sizin için daha avantajlı olacaktır. Bunun yanı sıra bir bankaya gittiğinizde başvurunuz hemen işleme alınır ve değerlendirme sürecinden geçer. Bu işlemler sırasında kredi karnenize bakılır. Yani kredi karnenizde problemli ve sorunlu bir notunuz yok ise bankalar kısa zaman içerisinde sizlere olumlu ve bol seçenekli fırsatlarla geri dönüş yaparlar.

İhtiyaç Kredi Başvuru Şartları;

Kredi çeken kişinin gelirine bakılır.

18 yaş üzeri olmalı.

Kredi miktarı ve taksiti ödeme yükümlüğünün alt sınırında olmamalı.

İhtiyaç Kredisi İçin Gerekli Evraklar;

  • Kimlik belgesi, ehliyet ya da pasaport bilgilerinin fotokopi ve aslı.
  • Bulunduğu adres için gerekli evraklar.
  • Maaş durumunun kanıt gösteren belgeler;
  • Maaş bordrosu
  • Şirket Sahipleri İçin; Vergi Levhası
  • Emekli Kişiler; Hesap Cüzdanları
  • Gayrimenkul Geliri Olanlar; Tapu fotokopisi ve aslı
  • Şirket Ortakları; Ticaret Sicil Gazetesi’de yayınlanmış şirket kuruluş ilanı fotokopisi ya da Vergi Levhası
  • Özel sektör çalışanları için SGK Hizmet Döküm Belgesi getirmelerine gerek yoktur.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 4 Haziran 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın