İkinci El Taşıt Kredisi Veren Bankalar

Yeni bir otomobil almak istediğimiz zaman illa sıfır araç almamız gerekmez. Eğer tercihlerimize ve isteklerimize uygunsa ikinci el otomobil de alabiliriz. Bugün ikinci el otomobil pazarında bulunan yüz binlerce otomobil içerisinde istediğiniz aracın neredeyse sıfırına yakınını çok kolay bulabilmektesiniz. Hele bir de tercih ettiğiniz bu aracın fiyatı çok daha uygunsa, kararınızı vermek konusunda çok daha fazla artıya sahip olursunuz.

Ancak istediğiniz bu ikinci el taşıtı, tam da istediğiniz şartlarda bulsanız dahi elinizde o kadar nakit olmayabilir. Bu durumda bankalara kredi için başvurabilirsiniz. Başvurmadan önce bilmeniz gereken ise şu meseledir; İhtiyaç Kredisi mi alacaksınız İkinci El Taşıt Kredisi mi?

Bu değerlendirmeyi şu şekilde yapabiliriz: Bankalar size sağladıkları İkinci El Taşıt Kredisi’nde alacağınız yeni otomobili rehin vermenizi isterler. Yani eğer bu arabaya yönelik alacağınız kredinin geri ödemelerini yapmazsanız, banka bu arabaya el koyar ve satarak, borcunuzu bu şekilde geri almış olur. Ayrıca arabanın bir sorun ile karşılaşıp değer kaybetmesini engellemek için kasko yaptırmanızı isteyebilirler. Bu durumda da alacağınız kredinin maliyeti çok yüksek olabilir.

İkinci El Taşıt Kredisi Fırsatları

İhtiyaç kredisinde ise bankalar daha riskli bir tür olduğu için faiz oranlarını yüksek tutarlar. Burada eğer geri ödemeyi yapamazsanız araca el koymadan doğrudan yasal yollara başvururlar ve hukuki yollarla sizden daha fazla bedel elde edebilirler.

Bu şartlar altında eğer ikinci el taşıt kredisi almak size daha uygun geliyorsa 2.el taşıt kredisi şartları ve bu krediyi veren bankalar şunlardır;

VAKIFBANK: Vakıfbank’ın ikinci el taşıt kredisi ile 50.000 TL’ye kadar olan araçlar için %70, 50.000 TL üzeri kısım için ise %50 oranında kredi alabilirsiniz. 48 aya kadar vade seçeneği sunulan bu kredi alternatifinde isterseniz 3 aylık taksitlerle de ödeme gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca bu krediden faydalanmak için alacağınız aracık maksimum 8 yaşında olması, aracın kaskosunun yapılması ve rehin verilmesi gerekmektedir. Eğer bu vakıfbank taşıt kredisi hesaplama işlemi sizin şartlarınıza uygun görünüyorsa, en yakın Vakıf Bank şubesine giderek başvurunuzu anında gerçekleştirebilir ve kredinizi alabilirsiniz.

ZİRAAT BANKASI: Ziraat Bankası, ikinci el taşıt kredisi sağlayan bir diğer bankadır. Ziraat Bankası, 0 km ile maksimum 5 yaşa kadar olan taşıtlar için kredi imkanı sağlamaktadır. Burada da alacağınız taşıtın fiyatının 50.000 TL’ye kadar olan kısmı için %70, 50.000 TL’den fazla olan kısmı için %50 oranında kredi alabilmektesiniz. Bu kredi süresince aracınıza kasko yapılması zorunlu olup aracınızı rehin olarak göstermelisiniz. 48 aya kadar vadeli ziraat bankası taşıt kredisi başvurunuzu eğer arzu ederseniz internetten birkaç tık ile, isterseniz size en yakın şubeye talep edilen belgeleri ibraz ederek ve eğer isterseniz telefon bankacılığı aracılığıyla anında gerçekleştirebilirsiniz.


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 5 Temmuz 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın