ING’den Kişiye Özel Faiz Oranlı ihtiyaç Kredisi

Günümüzde kredi seçenekleri o kadar yaygın durumda olduğundan insanlar artık kredi kullanırken bir sürü hesaplamalar, araştırmalar yapmakta ve kendisine en uygun krediyi bulmaya çalışmaktadır. Kredilerin bütün bankalara göre değişen faiz oranları ve vadeleri bu seçenekler arasında en önemlisi olarak görülmektedir.

Her ay düzenli kredisini ödeyen taksitlerini aksatmayan bireyler ile ödeme performansı düşük olan çeşitli gecikmeleri olan insanların ayırt edilmesini sağlamaktadır. Banka tamamen kişinin diğer kredi ve kredi kartı ürünlerini baz alarak ona göre faiz oranı belirlemektedir. Aslında bir nevi pozitif ayrım gibi düşünülebilir. ING BANK’In bütün müşterilerine sunmuş olduğu bu ayrıcalık ile uygun faiz oranları ve vadeleri cazip gelmektedir.

ING BANK bu uygulama ile birçok kredi ve kredi kartı müşterilerini gayet memnun etmekte ve ayrıcalıklı olduğunu hissettirmektedir.

Günümüzde bu kadar alternatif kredi ve kredi kartı ürünleri olduğundan dolayı insanlar artık özel olan bankaların kişiye özel seçenekleri ile ürün satın almak istemektedirler. Ve bu konuda ciddi araştırmalar yaparak hareket etmektedirler. Sadece banka sektöründe değil bütün sektörler de müşteriler her zaman için özel olduğunu hissetmek ister ev bu hissiyat bir sonraki ev, araç veya ihtiyaç kredilerinde de ilk seçenek olarak bu özellikleri veren bir bankadan ürün almak isterler.

Aynı miktarı bir müşteri farklı faiz oranı ile alırken diğer müşteri daha farklı bir faiz oranı ile almaktadır. Ancak burada önemli olan husus ödemelerini düzgün yapan ve ödeme geçmişinde herhangi bir problem bulanmayan bireylerin bu gibi pozitif ayrıcalığı alması bir nevi hak ettiği değeri görmesidir.

Krediler günümüzde insanların en kolay nakit’ e ulaşabilecekleri yöntemdir. Bundan dolayı bireylerin bu gibi avantajlardan faydalanabilmesi için ödemelerini düzgün ve zamanında yapmaları bütün kredi sicilinin düzelmesine ve farklı teklifler almasına olanak sağlamaktadır.  Müşterilerin kredi skorlarına göre belirli puan barajlarında belirli faiz oranları bulunmaktadır. İncelenen kredi skoruna göre kullanacağı kredinin faiz oranı belirlenmektedir.

Kredi puanı başvuru esnasında online olarak banka tarafından sorgulanarak müşteriye bilgilendirme sağlanmaktadır. Ayrı yeten şubeye gitmeden öncede birey kendi skorunu internet bankacılığı üzerinden bakarak ta alacağı faiz oranını hesaplama araçları ile hesaplayabilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 31 Temmuz 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın