İş Bankası Kentsel Dönüşüm Kredi Seçenekleri

Ülke çapında başlatılan kentsel dönüşüm girişimlerine devletten gelen destek ile beraber dönüşüm süreci hız kazandı. Bu kapsamda sahip olduğu konut (bina, apartman, yapı) riskli grupta yer alan kişilerin binayı yıktırıp yeni bina yaptırmaları halinde devlet tarafından düşük faizli kredi sağlanacaktır. Bankalar ile yapılan protokol uygulamaları kapsamında birçok banka bu kapsamda kişilere başvuruları halinde kredi sağlamaktadır. Üstelik uzun vadeli olarak sağlanan bu kredi ile yeni konut yapımında finansal destek sağlanmaktadır.

Bahsettiğimiz bu kentsel dönüşüm kredisi devlet desteği ile sağlandığından bankalar tarafından tahsis edilen kentsel dönüşüm kredilerinin faiz oranları, benzer grupta yer alan diğer kreidlere göre çok daha düşük faiz oranları ile tahsis edilmektedir.

Eğer kentsel dönüşüm kredisi nasıl alabilirim merak ediyorsanız İş Bankası tarafından sağlanan konut kredisi imkanlarını değerlendirebilir ve başvuru nasıl yapılır öğrenebilirsiniz. İşte detaylar;

İş Bankası’ndan Alın Düşük Faiz Oranlarını Kaçırmayın

Kentsel dönüşüm kapsamında devlet ile işbirliği içerisinde olan İş Bankası, 625 bin TL’ye kadar bu krediyi sağlamaktadır. Bu kapsamda yıkılan ve yeni yapılacak olan hayalinizdeki konut için uygulanacak faiz oranı ise sabit olarak %0.82 oranındadır.

Bu kredi imkanından faydalanmak için ibraz etmeniz gereken belgeler ise;

T.C. Nüfus Cüzdanı

Başvuru Formu

Kişinin Gelir Durumunu Gösteren Belge

Gayrimenkulün Satıcısına Ait Son Tapu Belgesini Gösteren Belge

Satın Alınacak Olan Yeni Konutun Üzerinde İpotek Bulunup Bulunmadığını Gösteren Tapu Dairesi Yazısı

Bu belgeleri İş Bankası’na ibraz ederek kentsel dönüşüm konut kredisine anında başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Başvurunuzu yapmadan önce ne tür bir ödeme planı ile karşı karşıya kalabileceğinizi değerlendirebileceğiniz kentsel dönüşüm kredisi hesaplama işlemimize bakarak kredi hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Bu kredi kampanyası kapsamında İş Bankası’ndan edineceğiniz 100 bin TL tutarındaki kentsel dönüşüm kredisi için eğer 10 yıl (120 ay) vade seçeneğini tercih ederseniz uygulanacak olan faiz oranı sabit olarak %0.82’dir. Ayrıca bu şekilde kredi almanız halinde aylık olarak ödeyeceğiniz taksit tutarı bin 312 TL olacaktır ve bu sayede tıpkı kira öder gibi hayalinizdeki konutun sahibi olabileceksiniz. Bu kredi kapsamında ödeyeceğiniz ekspertiz ücreti 1.700 TL’dir ve rehin tesis ücreti olarak da 110.63 TL ödersiniz. Ayrıca kredi tahsis bedeli olarak çekilecek kredi tutarının %5’ini ödemeniz gerekmektedir.

İş Bankası tarafından sağlanan bu kentsel dönüşüm kredisi; 6306 sayılı kanun kapsamında yer alan ve “riskli yapı raporu” sahibi olan veya riskli alan ilan edilen bölgedeki konutlar için sağlanmaktadır. Eğer tanımlanan bu şartlar altındaki konutlarda 1 yıldır kiracı iseniz, satın alacağınız yeni konut için devlet tarafından %4, satın alacağınız iş yeri için ise devlet tarafından %3 oranında faiz indirimi elde edebilirsiniz. Başvurular devam etmektedir.

 


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 8 Temmuz 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın