İş Bankası Konut Kredisi Nasıl Alınır?

Hepimizin hayalindeki evi gördüğü ve iç geçirerek eve sadece uzaktan baktığı olmuştur. Bu duyguya hepimiz aşinayızdır. Daha zamanı değil, belki bir gün… diye geçip gittiğimiz evi almak artık konut kredileri ile çok kolay.

Kira Yerine Konut Kredisi!

Zamanımızda nakit para biriktirerek ev sahibi olan sayısı yok denecek kadar azdır. Zaten hepimiz kira ödemiyor muyuz, bugün verdiğimiz kira parası yerine ev kredisinin takisidini ödememiz aksine bizi kara bile geçirecektir. Çünkü, bugün verdiğimiz taksit 120 ayın sonunda da aynı tutarda olacaktır. Ancak ödediğimiz kira her yıl en az % 10 artacaktır. Bugüne kadar ertelediğiniz ev hayalinize İş Bankası konut kredisi ile artık daha yakınsınız. O halde siz de beklemeyin para biriktirmeyi, gelin İş Bankası’ na konut krediniz kullanmaya başlayın, hayalinizdeki eve bir an önce taşının.

Şu dönemlerde ev almak isteyenler için, İş Bankası kredi faiz oranları gayet uygun görülmekle birlikte, İş Bankası Herşey Dahil Ev Kredisi, Evden Eve Konut Kredisi, Ev Yapım / Tamamlama Kredisi gibi birçok farklı seçeneği mevcuttur. Bankanın konut kredisinde en cazip yönü de bunlardır aslında, kendi bütçenize uygun kredi kampanyasını seçmek.

Bağlantı İş Bankası Konut Kredisine Nasıl Başvurabilirim?

İş Bankası konut kredisine, İş Bankasının resmi web sitesi üzerinden başvurabilirsiniz. Öncelikli olarak, hayalinizdeki evi belirleyip, ardından İş Bankasının Resmi web sitesine giriş yapmanız yeterlidir. Bankanın sitesi aracılığı ile çekmek istediğiniz İş Bankası Konut Kredisi Faiz oranı, kredi miktarına göre aylık ödeme tutarınız, yapılacak olan kesintiler vs. şeklindeki bilgilere de ulaşabilirsiniz. Sistem üzerinden başvurunuzu tamamladıktan sonra, başvurunuzun ön değerlendirme sonucu tarafınıza sms yolu ile gönderilir. Ardından sistem üzerinden ekspertiz süreci başlatılır, işlemlerin bu kadar hızlı olması da bankanın bir diğer avantajlı yönüdür. Ekspertiz süreci için sisteme evin tapusunu yüklemeniz gerekmektedir. Ekspertiz sonucu da yine e – posta olarak size ulaştırılır. Ekspertiz süreci sonlandıktan sonra, ilgili şube size ulaşarak gerekli belgeleri talep eder.

Ayrıca tapu ve ipotek işlemleri için anında işlem menüsüne randevu aldığınız saat ve tarihi girmeniz halinde, sistemde görülen ve sizin için yönlendirilen banka çalışanı da tapu dairesinde sizi karşılayacaktır. Ancak, kredi sözleşmesini imzalamak için ilgili şubeye gitmeniz gerekecektir. Kredi sözleşmesini imzaladıktan sonra tapu dairesine gidip tüm işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Tüm işlemleriniz tamamlandıktan sonra kredi tutarınızın hesabınıza geçmesi için şubeye gitmenize gerek yoktur, tutar otomatik olarak hesabınıza geçecektir.

İş Bankası konut kredisi faiz oranları güncel olarak, İş Bankası’ nın resmi web sitesinde yayınlanmaktadır. Ayrıca, konut kredileri ile ilgili güncel bilgilere sitemizden de ulaşabilirsiniz. Tüm bu işlemler bu kadar kısa sürede ve sistem üzerinden gerçekleştiriliyorken, şubeye gitmenize gerek kalmadan siz de işlemlerinizi başlatın.


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 22 Haziran 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın