Kefilsiz Evlilik Kredisi Veren Bankalar

Evlilik Kredilerini Çekmeden Önce  Karşılaşılan Zorlu Sebepler Nelerdir ?

Hayatımızın her evresinde, geçirilmiş zorlu mücadeleler bulunmaktadır. En fazla sıkıntı çekilen alan ise, parasal anlamda karşılaşılan zorluklar olmaktadır. Bu nedenle, yaşanılan her problem aslında birbirine kenetlenmektedir. Problemlerin içerisinde, yeni yuva kuracak ve mutluluğuna adım atma girişimde bulunan çiftler bulunmaktadır. Çünkü, çiftlerin evlenme kararlarına engel olan tek şey nakit sıkıntısı olmaktadır.

 

 

Yapılan gerekli araştırmalar sonucunda, 2017 evlilik kredileri avantajlı fırsatları ile çiftlere destek olmayı hedeflemektedir. Evlenme arifesinde çiftler, gerekli tutulan ihtiyaçlarını maddi gelirin yetmeyecek düzeyde olmasından dolayı karşılayamamaktadırlar. Akrabalar ve anne – babaların destekleri de bir yere kadar olduğundan dolayı, çözümü evlilik kredisi veren bankalarda aramaktadırlar. Ancak, krediler çekilmeden ve ya başvuru işlemleri yapılmadan önce uyulması gereken bir takım unsurlar bulunmaktadır. Tüm bunlara uyum sağlandığı sürece sıkıntı çıkmamaktadır.

Evlilik Kredilerinin Kefilsiz İlerlemesi Adına Yapılan Düzenlemeleri Ve Kredi Fırsatını Sunan Bankaların Hedefleri Nelerdir ?

Resmi kurumlar dahilinde faaliyet gösteren, avantajlı fırsatlar ile sunulan kredi fırsatlarının beraberinde zorunlu tutulan kurallar bulunmaktadır. Çok fazla zorlayıcı şartlar olmasa da, koyulmasında bankaların kendilerini ve de müşterisini güvence altında tutmak amacı ile devam edilmektedir.

 

Ayrıca, şartlar ile devam eden kredi seçeneklerinin yanı sıra düzenlenen kolay fırsatlarda bulunmaya başlamaktadır. Bu neden ile, en uygun evlilik kredileri fırsatları kapsamında, banka yetkilileri tarafından bilgi edinme süreçlerine dahil olmak her zaman daha sağlıklı olmaktadır. Bankaların geneli, teminat gerekçesi olarak kefilsiz kredi vermemektedirler. Kefil olma konusunda, tereddüt eden bireylerin bulunması ile birlikte bu süreçlerde zorluklar yaşanmaktadır. Ancak, yeni yapılan düzenlemeler sayesinde  bankalar tarafınca verilen evlilik kredilerinin şartları arasında kefilsiz seçeneklerde yer almaya başlamaktadır.

Kefilsiz Evlilik Kredilerinde Avantajlara Yer Vermiş Olan Bankalar Hangileridir ?

Bankalar tarafından yapılan düzenlemeler sonucunda, çok fazla dikkat çeken ve iki kolaylığı birden sağlayan kefilsiz evlilik kredilerine yer vermeler başlamaktadır. Böylece, evlenmek isteyen çiftler kredi başvurularında bulunurken sıkıntı çekmemektedirler. Aynı zamanda, kefilsiz evlilik kredisi sunan bankaların çiftlere gerekli belgelere uyması durumunda kısa sürede elde etmelerini sağlamaktadırlar. Evlenmek isteyen çiftler, kredileri çekerek ihtiyaçlarını karşılamaktadırlar. Yapılan düzenlemelere göre kefilsiz evlilik kredi fırsatlarını, müşterileri ile buluşturan bankalar aşağıdaki gibi yer almaktadır.

 

  • Garanti Bankası
  • AKBANK
  • Ziraat Bankası

Gibi bankalar evlilik kredilerinde olanaklara yer vererek kolaylaştırmalar sağlamaya devam etmektedirler. Evlenmek isteyen çiftlerin ilk yapması gereken, TC kimlikleri ile müracaat etmeleri olmaktadır. Haricinde yer alan bilgileri yetkililer tarafından öğrenmektedirler. Bu şekilde en fazla 20.000 TL kredi çekebilmektedirler.

Eğer siz de bu kredi fırsatlarından yararlanarak nakit ihtiyacınızı karşılamak istiyorsanız bankaların şubelerine uğrayarak veya telefon bankacılığı hizmetleri aracılığıyla başvuruda bulunabilirsiniz.


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 23 Mayıs 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın