Kimler Garanti Bankası Tarım Sektörü Destek Paketinden Yararlanabilir?

Garanti Bankası tarımın devamlılığı ve ilerlemesi için çiftçiye kredi vermektedir. Tarım Bakanlığı tarafından desteklenen bu krediyi sadece çiftçiler alabilmektedir. Çiftçiye özel bu krediyi alabilmek için belirli şartlar gerekmektedir. Her çiftçiye verilmemektedir. Bu şartlar aldığınız kredinin çeşidine göre değişmektedir.

Garanti tarım kredisi verdiği gibi hayvancılık için uğraşanlara da kredi vermektedir. Tarım sektörünün gelişiminde çiftçiye destek veren Garanti bankası aynı şekilde büyük ve küçük baş hayvanlığının üretiminde de destekçi olmaktadır.

Garanti bankası üretimi destekleyici paketleri bünyesinde bulundurur. Bunlardan biri tarıma destek amaçlı yapılan Bitkisel Üretim kampanyalarıdır. Bitkisel üretim adı altında altı tane kredi kampanyası bulundurur. Bunlardan biri bitkisel üretim için yeni iş kuracaklar için verilen ürün ön finansman kredisidir. Diğeri adı üstünde tarıma yardımcı olacak Tarım destek kredisidir. Diğer krediler de seracılığın gelişmesi için verilen sera kredisi, iş gücünü kolaylaştırmak için verilen oto kredisi ve traktör kredisidir.

Garanti hayvan kredisi olarak üretimi desteklemek amaçlı besicilik kredileri vermektedir. Bu kredileri küçük ve büyükbaş hayvancılığın devamlılığı için vermektedir. Krediyi yem ve meblağ almak için kullanabilirsiniz. Bunun dışında bir de süt sığırcılığı kredileri vermektedir. Bu kredileri verme sebebi ise süt ve süt ürünlerine yatırım amaçlı yapmaktadır. Krediyi süt sağma makinesi ve ahır alımı için kullanabilirsiniz.

Bu iki paketten yararlanmak istediğiniz krediyi seçip banka şubesinden başvuru yapmanız gerekmektedir. Kredilerin ayrı ayrı başvuru şartları vardır ve şartlarda yazan belgeleri getirmeniz gerekmektedir. Tüm bu şartları yerine getirirseniz ve başvurunuz onaylanırsa krediyi alabilirsiniz.

Garanti bankası sadece çiftçiye değil esnafa da özel krediler vermektedir. Garanti esnaf kredisi şartları çiftçi kredisi şartlarına göre daha azdır. Esnaf olan tüm vatandaşlar bankanın müşterisi olarak bu kredi başvurusunda bulunabilir. Başvurusu kabul edilen esnaf krediyi almak için banka şubesine gelir durumunu gösteren belge ve nüfus cüzdanıyla gelmelidir. Bu belgeler esnaf kredilerinden birini almasını sağlayacaktır.


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 12 Ağustos 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın