KKTC Bankalarından Kredi Kullanılabilir Mi?

Türkiye bankalarından kredi alamayan vatandaşlar son zamanlarda sık sık Kıbrıs bankalarından kredi alabilir miyiz şeklinde arama yapıyorlar. Bizde banka-kredileri.com olarak bu konuyu merak edenler için araştırdık.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Türkiye sınırları içerisinde hizmet veren bankalardan kredi alabildiği gibi Kıbrıs bankalarından da kredi alabilir. Eğer kredi almak için şartlarınız uyuyorsa Kıbrıs bankalarından kolaylıkla kredi alabilirsiniz ancak prosedürlerin Türkiye bankalarından çokta farklı olduğunu söylemek yanlış olur. Yani eğer Türkiye içerisinde bulunan bankalardan kredi alamıyorsanız yüksek ihtimalle KKTC bankalarından da kredi başvurunuz olumsuz sonuçlanır. Hiçbir banka kredi notu bozuk olan birine kredi vermek istemez. Kredi notunuz düzgünse ve düzenli bir geliriniz bulunuyorsa Kıbrıs bankaları size kredi verecektir. Ancak Kıbrıs’ta hizmet veren bankalardan kredi alabilmeniz için bir iki ek şart bulunuyor.

En Az 1 Yıl Kıbrıs’ta İkamet Etmiş Olmalısınız

Kıbrıs bankaları kredi vermek için başvuran Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından Kıbrıs’ta en az 1 yıl ikamet etmiş olmasını istiyor. Eğer daha önce Kıbrıs’ta ikamet etmediyseniz başvurunuz olumsuz sonuçlanacaktır. Ayrıca Kıbrıs bankalarından kredi almak istiyorsanız bizzat Kıbrıs’a giderek banka ile görüşmeniz gerekecek.

Kıbrıs’a Gitmek İçin Pasaport Gerekli midir?

Hayır Kıbrıs’a gitmek için yanınızda pasaport bulundurmanıza gerek yok. Nüfus cüzdanınız veya ehliyet belgeniz ile Kıbrıs’a giriş yapabilirsiniz. Türk vatandaşları pasaport olmadan vize almadan Kıbrıs’ta 1 ay turist olarak kalma hakkına sahiptir.

Kıbrıs Bankalarından Hangi Kredi Türleri Alınabilir?

Türk bankalarında bulunan çoğu kredi türünü Kıbrıs bankalarından da aynı şekilde alabilirsiniz. Konut kredisi, taşıt kredisi, ihtiyaç kredisi vs. şartları karşılamanız halinde alabilirsiniz. Kredi almak için düzenli geliriniz veya adınıza kayıtlı mal varlığınızın olması elinizi güçlendirecektir.


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 3 Ocak 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın