KOSGEB Sıfır Faizli Kredi Desteğine Başvuru Nasıl Yapılır?

Kredi faiz desteğine başvuru yapmak için KOSGEB veri tabanına kayıtlı olma şartı aranmamaktadır. KOSGEB veri tabanına kayıtlı olmayan işletmelerin, kredi faiz desteğine hak kazanmaları durumunda kredi kullanımından önce KOSGEB veri tabanına kayıt olmaları ve onaylı Kobi bilgi beyannamelerini oluşturmaları gerekmektedir.

KOSGEB Sıfır Faizli Kredi Desteği Nedir?

Proje kapsamında işletme başına sağlanacak kredi üst limiti 50 bin TL’yi aşmayacaktır.

Kredi desteğinin ilk 12 ayı ödemesiz, kalan üçer aylık eşit taksitler halinde ödemeli toplam 26 ay şeklinde olacak.

Teminat ve kefalet sıkıntısı çeken işletmelerin bu sorunlarının giderilmesini teminen Kredi Garanti Fonu A.Ş. ve Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği düzenlenecek protokole taraf olacaklardır. Protokol yapılan bankalar teminat ve kefalet konusunda daha olumlu yapmaya yönlendirilmiştir.

Başvuru Değerlendirme Kriterleri Nasıl Olacak?

Tüm başvuru yapan işletmeler güvenlik soruşturmasından geçirilecektir.

İşletmeler; çalışan sayısı ve net satış hasılatı daha az olandan başlayarak sıralanacaktır.

Başvuru Nasıl Yapılır?

Öncelikle BURAYA TIKLAYARAK KOSGEB internet adresine giriş yapın. Başvuru ekranında bulunan Vergi No / T.C.K. No alanını, vergi levhanızda bulunan işe başlama tarihini ve sistem tarafından oluşturulan eksiksiz olarak doldurun.

Başvuru sonrasında kredi faiz desteğine hak kazanan işletmelere SMS ve bilgilendirme e-postası gönderilecektir. Bu açıdan başvuru formunda bulunan bilgilerin doğru olarak girilmesi önem arz etmekte.

Bu adımda ekranda başvurunuz ile ilgili bilgilendirme metni ve bu metni kabul ettiğinize dair bir kutucuk bulunacaktır. Bilgilendirme metnini okuyup kutucuğu işaretledikten sonra bir sonraki başvuru adımına geçin.

Giriş yaptığınızda firmanız ile ilgili bilgiler yukarıdaki resimdeki gibi görüntülenecektir (kişisel bilgileriniz size ait olacak şekilde). Eğer bu bilgilerde herhangi bir hata olduğunu düşünüyorsanız başvuruya devam etmeden önce KOSGEB müdürlüğüne başvurmanız ve bilgilerinizi güncellemeniz gerekir. Bilgilerin doğru olduğundan eminseniz yukarıdaki örnek resimde olduğu gibi kendinize ait bilgileri doldurarak işleme devam edin.

Mevcutsa SGK işyeri sicil numaranız, işletme yetkilisi adı ve soyadı, bildirim yapılacak e-posta adresi ve bildirim yapılacak cep telefonu numarası alanlarını doğru bir şekilde doldurarak bir sonraki adıma geçin.

Son ekran ise başvurunuzun onaylandığına dair bilgilendirme ekranıdır. Başvurunuzun alınması kredi faiz desteği almanıza hak kazandığınız anlamına gelmemektedir. Başvurunuz değerlendirmeye alınacak ve başvurusu uygun olan işletmeler kredi faiz desteğine hak kazanacaktır. Hak kazanan işletmelere başvuru ekranında girmiş olduğu cep telefonu numaralarına ve e-posta adreslerine bilgilendirme mesajı gönderilecektir.


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 30 Aralık 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın