Kredi Başvurusu Nasıl Sorgulanır?

Kredi belirli miktarda paranın geri alınması şartıyla belli bir süreliğine verilmesidir. Bir kişi ihtiyacına göre çeşitli kredileri alabilmektedir. Konut kredisinden, taşıt kredisine, KOBİ kredisinden, taşıt kredisine birçok imkân mevcuttur. Peki, ihtiyacımıza göre belirlediğimiz kredi başvurusu sorgulama işlemini nasıl yapacağız?

Başvuru sonuçları çeşitli yollarla öğrenilebilir. Bu yollar çeşitli bankalarda anlatılmaktadır.

TEB

Başvurular banka şubesi veya internet üzerinden yapılabilir. Krediye başvurduktan 7-10 gün sonra en yakın Teb şubesinden sonuçlar öğrenilebilir. Telefon bankacılığı aracılığı ile de öğrenmek mümkündür. Yapılması gerekenler 0850 200 0 666 numara aranarak telefonda sırayla 1-5-3 tuşlarına basılması ile sorgulama yapılabilir ve başvuru sonucunu öğrenebilirsiniz. İnternette ise www.teb.com.tr adresine girerek Krediler sekmesi altındaki başvurum butonuna basılır ve ekranda gösterilen bilgiler girilir. Gerekli bilgiler TC Kimlik No, Cep Telefonu ve bunlara ek olarak güvenlik kodunu yazmanız yeterlidir.

Yapı Kredi

TEB bankasına benzer olarak başvurular banka şubesi veya internet üzerinden yapılabilir. Krediye başvurduktan sonra en yakın yapı kredi şubesinden sonuçlar öğrenilebilir. Telefon bankacılığı aracılığı ile de öğrenmek mümkündür. Yapılması gerekenler 444 0 444 numara aranarak yapı kredi telefon bankacılığına bağlanıp sorgulama yapılabilir ve başvuru sonucunu öğrenebilirsiniz. İnternette ise https://www.yapikredi.com.tr adresine girerek Başvuru Merkezi sekmesine basılır ve ekranda başvurulan kredi seçilir. Sonra kredi sorgulamaya basılır ve ekranda gösterilen bilgiler girilir. Gerekli bilgiler TC. Kimlik No, Cep Telefonu ve bunlara ek olarak güvenlik kodunu yazmanız yeterlidir.

Garanti

Garanti bankasına başvuru yaptıktan sonra başvuru sürecinin hangi durumda olduğunu TC. Kimlik No ile öğrenilebilir. Telefon ile öğrenme mevcuttur. Yapılması gerekenler 444 0 333 numara aranarak Alo Garanti telefon bankacılığına bağlanıp sorgulama yapılabilir ve başvuru sonucunu öğrenebilirsiniz. Buna ek olarak arama yaptığınızda kredi başvuru sonucumu öğrenmek istiyorum dediğiniz zaman sistem sizi otomatik olarak yönlendirme yapacaktır.

Kredi Başvurusu Sorgula Sms ile de öğrenme imkânınız da vardır. Kısa mesaj alanına DURUM ya da SONUÇ yazdıktan sonra bir boşluk bırakıp Tc. Kimlik No yazılması ve 3390’a gönderilmesi gerekmektedir. Sonuç cep telefonunuza gelecektir.

Bunlara ek olarak en yakın şubeye giderek veya Kredi Başvurusu Sorgula İnternetten ile öğrenmeniz mevcuttur. Krediler alanından Kredi Başvuru butonuna basılır. Çıkan ekranda gereken bilgiler Tc. Kimlik No, Cep Telefonu ve bunlara ek olarak güvenlik kodudur.

İş Bankası

Telefon bankacılığı aracılığı ile öğrenmek mümkündür. Yapılması gerekenler 0850 724 0 724 numara aranarak sorgulama yapılabilir ve başvuru sonucunu öğrenebilirsiniz. Başvurular banka şubesi veya internet üzerinden de öğrenilebilir. Krediye başvurduktan sonra en yakın iş bankası şubesinden sonuçlar öğrenilebilir. İnternette ise www.isbank.com.tr adresine girerek Krediler sekmesi altındaki başvurum butonuna basılır ve ekranda gösterilen bilgiler girilir. Gerekli bilgiler TC. Kimlik No, başvuru yaptığınız Cep Telefonu no ve bunlara ek olarak güvenlik kodunu yazmanız yeterlidir veya referans no ne olduğunu biliyorsanız bununla da sorgulama yapabilirsiniz.


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 13 Mayıs 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın