Kredi Kartı Borcu Erteleyen Bankalar

Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak kabul edilen ve tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgını sebebiyle alınan tedbirler hem işletmeleri hem de bireyleri olumsuz olarak etkiledi. Bu zorlu dönemim olumsuz etkilerini en aza indirebilmek için bankalar da çeşitli önlemlere başvurdular. Birçok banka müşterilerinin kredi borçlarını ileri tarihlere ertelerken bazı bankalar da müşterilerinin kredi kartı borçlarını da ertelediler. İşte kredi kartı borcu erteleyen bankalar..

Kredi Kartı Borcu Erteleyen Bankalar

Kamu bankaları ve özel bankalar birbiri ardına ekonomik tedbir paketlerini açıklarken, vatandaşı en çok sevindiren haberlerin başında da kredi kartı borçlarının ertelenmesi yer aldı. Bir süredir çalışamayan ya da iş yerine gidemeyen vatandaşın imdadına bankalar yetişti. Bazı bankalar almış oldukları kararlar ile kredi kartı borçlarını 3 aya kadar erteleyecekler.. İşte o bankalar;

Odeabank Kredi Kartı Borcu Erteleme

Odeabank tarafından yapılan açıklamaya göre bireysel kredi müşterilerinin, talep etmeleri halinde 30 Nisan 2020 ‘ye kadar gelecek taksit ve kredi kartı ödemeleri 3 aya kadar ötelenebilecek.. Tabi bu erteleme işlemi için bankadan talep etmek gerekli..

Vakıfbank Kredi Kartı Borcu Erteleme

Pek çok banka gibi maddeler halinde ekonomik önlem paketini açıklayan Vakıfbank, bu maddelerden birinde de kredi kartı müjdesini verdi. Bu pakette kredi borçlarına erteleme müjdesi verilirken son maddede ise ” Bireysel kredi müşterilerinin taksit, kredi kartı ödemelerinin 3 aya kadar ötelenebilmesi” maddesi ile 3 aylık erteleme müjdesi geldi. Erteleme imkanından yararlanabilmek için bankaya başvuru yapmak gerekiyor.

Garanti Bankası Kredi Kartı Borcu Erteleme

Kredi kartı borcu erteleme olanağı sağlayan bankalardan biri de Garanti Bankası oldu. Garanti BBVA tarafından açıklanan pakette “Bireysel müşterilere tüketici kredileri ve ek hesap ödemelerini 3 ay süreyle ertelemenin yanı sıra kredi kartı borcu ödemelerinde de destek sağlanması” maddesi ile kredi kartı borçları için müjdeli haber geldi. Kredi kartı borçlarını ertelemek isteyen Garanti Bankası müşterilerinin de bankaya başvuruda bulunmaları gerekiyor.

Kredi Kartı Borcu Erteleyen Bankalar

İş Bankası Kredi Kartı Borcu Erteleme

Bireysel müşterilerin kredi ve kartı borçlarına 3 ay erteleme hakkı tanıyan bankalardan biri de İş Bankası oldu. İş Bankası corona virüs tedbirleri için hazırlamış olduğu önlem paketinde kredi kartı borcu olan kişilere 3 ay erteleme hakkı tanıdı. Kredi kartı borcunu ertelemek isteyen İş Bankası müşterilerinin de bankaya başvuru yapmaları gerekiyor.

Şekerbank Kredi Kartı Borcu Erteleme

Şekerbank ise yapmış olduğu açıklama ile sadece sağlık sektörü çalışanlarının kredi kartı borçlarını erteleyeceğini duyurdu. Yapılan açıklama şöyle; Sağlık sektöründe ücretli olarak çalışanların; mevcut bireysel kredi ve kredi kartı borçları talep etmeleri halinde Haziran ayına kadar ötelenecek. Bireysel müşterilerin kredi kartı ve kredili mevduat hesap limitlerinde, ihtiyaç duymaları halinde kullanmalarını sağlamak üzere proaktif limit artış çalışması yapılacak..

Kredi Borçlarını Erteleyen Bankalar

Öte yandan pek çok banka da müşterilerinin talep etmeleri halinde kredi ödemelerini erteleyeceklerini duyurdular. Bu duyurulara ilişkin detaylı haberleri sitemizde bulabilirsiniz. Ancak kısaca kredi borcunu erteleyen bankaları başlıklar halinde sıralayalım;

Ziraat Katılım Bankası,
Vakıf Katılım Bankası,
Kuveyt Türk.
Albaraka.
Halkbank,
Ziraat Bankası,
Vakıfbank,
Odeabank
İş Bankası,
Alternatif Bank
Garanti Bankası (Garanti BBVA),
Yapı Kredi Bankası,
Eximbank,
Akbank,
Şekerbank,
TEB,
Denizbank,
QNB Finansbank.

 

Kaynak; Banka Kredileri


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 29 Mart 2020

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın