Kredi Kartı Kampanyaları

Kredi Kartı Kampanyaları bankaların yapmış olduğu kampanyalardır. Kredi kartı müşterilerinin daha fazla alışveriş yapmalarını teşvik etmek amacıyla yapılmaktadır. Kredi kartı sahipleri limitleri dahilinde alışveriş yapabilmektedir. Kendilerine sunulmuş olan harcama limiti ister taksitli alışverişlerde isterse tek geçimlerde kullanılabilmelerine olanak sağlanmaktadır.

Ayrıca kredi kartından nakit avansta çekilebilmektedir. Kredi kartlarında kampanyalar olduğu sürece kartın kullanımı artacak ve banka kazanacaktır. Bankalar faizden kazandıkları için borcunu zamanında ödeyemeyen ya da sadece asgari tutarı ödeyen kişilere faizler yansımaktadır. Alışverişlerde kredi kartı kullanılması avantaj sağlamaktadır. Artık senetle alışveriş dönemi kapandığı için taksitli alışveriş imkanı sunduğu için müşterilere cazip gelmektedir. Kredi kartı kullanıldıkça mil kazanmak yada puan kazanmak gibi avantajları müşteri çekmeye yönelik yapılan işlemlerdir. Kampanyalar dahilinde bankaların anlaşma yapmış olduğu kurum yada firmalardan alışveriş yapıldığı zaman indirim hakları da kart müşterilerine sunulmaktadır.

Kredi Kartı Sahiplerine Sunulan Kampanyalar Nelerdir ?

Alışveriş yapıldıktan sonra ekstre erteleme gibi bir kampanya ile müşteriler borçlarını daha sonraki dönemde ödeyeceklerdir. Bankalardan kredi kartı alabilmek için bankanın kendisine başvurulabileceği gibi internet üzerinden de kredi kartı sahibi olmak isteyenlere kredi kartı gönderilebilecektir. Hangi kartın avantajlı olduğu müşteriler tarafından araştırılmalıdır. Bazı bankalar vermiş oldukları kredi kartlarından yıllık kart ücretini kaldırmıştır. Bu müşterilerin lehine olan bir durumdur.

Halen kredi kartı aidatı alan bankalar da bulunmaktadır. Kart aidatı alınmaması da yine bankanın başlatmış olduğu kampanyalar içine girmektedir. Bankalar kredi kartı ile Uçaklarda kullanılan seyahat biletleri almakta verdikleri mil puanları avantajı sunmaktadırlar. Alışveriş yaptıkça kazandıran para puanları da bulunmakta para puanlar ile yine alışveriş yapılabilmektedir. Ancak kazanılan para puanlar süreli olmakta süresinde alıveriş yapılmadığı zaman kredi kartındaki para puanlar silinmektedir. Kredi Kartı Kampanyaları bankalar arasında farklılıklar göstermektedir. Genel olarak para puan ve miller çoğu banka tarafından sağlanan avantajlar olmaktadır. Bazı bankalar ise peşin alışverişlerde yani tek seferde yapılan taksitsiz alışverişlerde faiz uygulanmadan 3 ay gibi bir sürede ödeme imkanını müşterilerine sunmaktadır. Farklı bankalar değişik akaryakıt istasyonlarında kampanyalar yapabilmekte ve kazanılan puanla yine aynı akaryakıt istasyonlarında kullanılmak üzere alışveriş imkanı verebilmektedir.

Kredi Kartları ile Alışveriş Avantajlı mıdır ?

Kredi kartı ile taksitli alışverişler son yasaya göre maksimum 12 aya çıkartılmıştır. Kredi kartlarıyla anlaşmalı işyerlerinden yapılacak alışverişler için taksit imkanı sunmaları müşterilerine cazip gelmektedir. İndirimli alışveriş imkanı da sunan bankaların yaptığı kampanyalar ne kadar çok olursa müşteri potansiyelindeki artışta o oranda artacaktır. Kart sahibi olup alışverişi fazla yapmayan kişiler içinde yapılan kampanyalar cazip hale gelecektir. Alışverişe teşvik eden Kredi Kartı Kampanyaları avantajlı oluşu müşterinin dikkatini çekmekte ve alışverişler hızlanmaktadır. Kredi kartı pos makinesi olmayan işyeri neredeyse kalmamıştır. Kredi kartı sahibi olmak isteyen kişilerin avantajlı kartları seçmeleri ve kampanyalarını araştırmaları kişilerin aleyhine olacaktır.


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , ,
Eklenme Tarihi: 4 Aralık 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın