Kredi Vadesini Uzatmak Mümkün mü?

Kredimizi aldık ,ihtiyaçlarımız için kullandık, geldik ödeme cetveline. Krediyi alırken nasıl olsa öderim dediğimiz miktarı baktık ödeyemiyoruz. Mutlaka taksitleri ödeyebilmek için başka bir ödeme takvimi gerekmekte. Bu durumda sizler için kredi vadesini uzatmak mümkün mü? Konusunda fikir verebilecek yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kredi Yapılandırma

Bazen evdeki hesap çarşıya uymaz ,kredi ödeyememe gibi durumlarla karşılaşabiliriz. Bu noktada kredi çektiğiniz bankaya giderek ödeyebileceğinizi taahhüt ettiğiniz yeni bir ödeme planı sunmanız gerekmektedir. Banka bu planı değerlendirecek ve herhangi bir şekilde o ana kadar kara listeye girmediyseniz yeni tablosunu kabul edecektir. Kredi yapılandırma sayesinde borcunuzun taksitleri nerdeyse yarı yarıya düşecektir. Kredi yapılandırma kredisi veren bankalarda taksitleriniz daha da uzatmanızı sağlayabilir.

Bankalar için önemli olan kredi miktarlarının zamanında ödenmesi ve paralarını geri alabilmektir. Bu durum genellikle konut kredisi çeken vatandaşlarda meydana gelmektedir. Konut kredilerinin taksit miktarı yüksek olduğu için zaman zaman bireyleri zorlayabilmektedir.

İhtiyaç Kredisi Vade Uzatma

İhtiyaç kredisi kullandıktan bir süre sonra taksitlerinizi ödeyememeye başladınız.Bu durumun sicilinize zarar vermemesi için başvurmanız gereken İhtiyaç kredisi vade uzatma yöntemidir.İhtiyaç kredisi vade uzatma işlemi taksit küçültme ve ya ek kredi kullanma yöntemiyle olur. Krediyi kullandığınız bankaya giderek taksit küçültme işlemi için yardım isteyebilir size sunulan yeni takvimi görebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli husus şudur; daha önce çekmiş olduğunuz kredinin bir miktarını ödemiş olmanız gerekmektedir.

Konut Kredisi Vadesi Nasıl Uzatılır?

Konut kredisi çok uzun süre ödemeniz gereken bir vade durumudur. Diyelim ki krediyi aldığınızda her şey yolunda idi sonra işinizi bıraktınız ya da çocuğunuz oldu ve aylık bütçeniz bu büyük kredi vadesini ödemeye yetmiyor. Bunun da kolayı var ; konut kredisi vade uzatma seçeneği tam size göre. Bankalar için en önemli şey sizlere kredi olarak verdiği miktarı geri alabilmektir. zorlaşan yaşam koşulları neticesinde bankalarda farklı seçenekler sunarak ödemenin yapılmasını sağlarlar. Kredi çeken müşteri içinde yapılandırma çok önemlidir çünkü Konut kredisi, ihtiyaç kredisinden daha farklı bir kredi şeklidir. Müşteri kredi taksitiniz 120 gün ödemezse banka konuta haciz koymaktadır.


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 24 Aralık 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın