Kredilere Kolay Onay ve Esnek Vadeler

Korana virüs salgını nedeni ile yavaşlayan ekonominin olumsuz etkilerini en aza indirmek için hükümet harekete geçti. Bankalar Birliği tüm bankalara bir tavsiye duyurusu yayınladı. Konuya ilişkin bankalara gönderilen bildiride bankalar kredilere kolay onay verilmesi, vadelerin esnetilmesi ve tüketicilere kredi yapılandırma kolaylığı sağlanması gibi pek çok başlık bulunuyor.

Kredilere Kolay Onay ve Esnek Vadeler

Türkiye devleti ve milleti ile bir bütün olarak sağlık alanında koronavirüs salgını ile mücadele ederken ekonomik anlamda da teyakkuz haline geçti. Dün Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan ekonomik önlem paketinin ve bankalara yapılan çağrının ardından Türkiye Bankalar Birliği tarafından bankalara bir son dakika uyarısı yapıldı.

Türkiye Bankalar Birliği tüm bankalara kredi kanalları için açık tutulması, başvuruların hızlı ve kolay bir şekilde onaylanması, vadelerin esnetilmesi ve kredi yapılandırma kolaylığı sağlanması yönünde çağrıda bulundu. İşte o çağrıya ilişkin bankalara gönderilen metin;

Kredilere Kolay Onay ve Esnek Vadeler

TÜRKİYE BANKALAR BİRLİĞİ YÖNETİM KURULU DESTEK AÇIKLAMASI 

“ Bankalarımıza, gelir-gider dengesi geçici olarak etkilendiği için ek kredi ihtiyacı olan, borçlarını vadesinde ödemekte zorlanan, borçlarını ödemeye niyetli ancak edimlerini zamanında yerine getiremeyecek olan müşterilerinin; her birinin mali durumu, ödeme gücü ve uzun dönem borçlu – alacaklı ilişkisi ayrı ayrı ve özenle değerlendirilerek, karşılıklı iyi niyet ve özveri esas olmak üzere kararları uygulaması tavsiye edilmiştir.”


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 19 Mart 2020

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Kredilere Kolay Onay ve Esnek Vadeler (2 Yorum)

  1. Benim buanlarlm.dusuk diye bana klredi vermiyorlar ama.klredilerimi duzgun oduyorum

  2. Bilgi almak istiyorum klredi cekip gine klredi kartlnl.odeyip sadece 1 yere odeme yapmak.istiyorum ama olmuyor vermiyorlar bu anlarlm.dusukmus oyuzden vermiyorlar oyle seymi okur