Kredilerinizi Geri Ödeme Planınızı Nasıl Yaparsınız?

Toplumda, özellikle son zamanlarda ev geçindirmek, çocuk sahibi olanlarımız içinse çocuk okumak oldukça zor bir hal almaktadır. Çalıştığımız işten gelen , ekonomik kazanç kimi zaman yetemeyebiliyor. Bu durumda vatandaş eğer üzerine bir şirket yoksa ve borcu olan bir mal varlığı yoksa kendisine uygun kredi başvurusunda bulunmaktadır.

Kredi çekme karar aşamasındayken kişinin oldukça dikkatli hesaplar yapmasında fayda vardır. Çünkü çekilen krediyi geri ödeme zamanı geldiğinde kişi zorluklar çekmektedir. Ödemede geciktiği zaman ise çektiği miktarın üzerine faizler binerek daha fazla artmaktadır. Bu nedenle her hesaplamayı yaparak sonucu da düşünmesi gerekmektedir.

 

 

Elbette krediler de seçenekler arasında üçe ayrılmaktadır. Bunlar; taşıt kredisi, konut kredisi ve ihtiyaç kredisi olarak istek doğrultusunda kredi başvurusunda bulunulmaktadır. Onaylanan kredi başvurunuz sonrası sizlere kredi geri ödeme tarihi verilmektedir. Sizler kendinize uygun biçimde ödeme şeklinizi belirleyebilirsiniz. Çekilen krediler de dikkat edilmesi gereken durumlarda ,kişinin geri ödeme şeklinin de düşünülmesi gerekmektedir. Kredilerin üzerine eklenen faizlere de ayrıca göz atılmalıdır.

Çekilen Krediyi Geri Ödeme Planı

 

Krediler geri ödenirken ödeyecek olan kişi plansız hareket etmemelidir. Böylece hesabında karışıklık yaşanmayacaktır.Çekmiş olduğunuz kredinin adını ilk önce belirtmeniz gerekmektedir. Daha sonra çektiğiniz kredi fiyatını belirlemeniz gerekir. Sonrasında ise size verilen kredi geri ödeme tarihini ve çektiğiniz kredinin aylık faiz oranını yazarak kendinize kredi geri ödeme planı oluşturabilirsiniz. Böylelikle karşınıza çıkan sonuçtan kolayca takip edebilirsiniz. Yapmanız gerekenler arasında , çektiğiniz kredi miktarını , üzerine eklenen faiz oranlarıyla birlikte her ay ödemeniz gerekmektedir.

Kredi Çekmek İçin Gereken Şartlar Nelerdir?

 

 

Şartlar önce , kredi çekmek isteyen bireyler aldıkları maaşa göre çekim seçeneklerine bakıp ilk önce geri ödeme planı oluşturmalıdırlar. Aksi halde zorluk çekebilirler. Kredi başvurusunda bulunan bireylerin , banka tarafından onay almaları için , üzerlerinde ödenmemiş borçların bulunmaması gerekmektedir. Eğer varsa ve kendisine ait değilse geri devretmesi gerekmektedir. Bankalar tarafından kontrol edilen kredi notlarınız yüksek olması gerekmektedir.

Eğer yüksek değilse ve yükselmek istiyorsanız kendinize ait kredi kartlarınızdan aktif olduğunuza dair sinyaller verebilirsiniz. Bir diğer kural ise sigortalı kalma durumunuzun 6 ayı geçmiş bir süre olması gerekmektedir. Eğer 6 aydan az sigortalıysanız kredi çekme talebiniz onaylanmayacaktır. Bu nedenle çalıştığınız şirketler de sigortalı olarak devam etmeye özen göstermelisiniz.

Son olarak da bankalar tarafından bakılacak olan çektiğiniz ve ya borcunuz olan herhangi bir taşınmaza olan ödeme sorumluluğunuz olacaktır. Bu yüzden ödemelerinizi gününde ve çok fazla geciktirmeden verilen kurallar dahilinde ödemeniz gerekmektedir. Bu konuya ek olarak erken ödenen kredilere faiz indirimi uygulanmaktadır.Bu durum ödeme süreçlerinizi hızlandırma da son derece güzel bir uygulamadır. Eğer tüm bunları yapıyorsanız , kredi başvurunuz onaylanacaktır.


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 24 Nisan 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın