Kuveyt Türk Taksitli Ticari Finansman Nasıl Alınır?

Kuveyt Türk

Kuveyt Türk 1989 yılında Türkiye’ye girmesiyle birlikte 1999 yılına kadar özel Finans Kurumu olarak görev yapmıştır. Kuveyt Türk faizsiz bankacılık ile birçok alanda kendisini hizmete adamıştır. Birçok alanda araştırmacı, güvenilir ve çağa uygun hizmet anlayışını benimsemiştir.

Teknolojik imkânları ile kaliteli bir hizmet benimsemiştir. Yenilikçi ve yurt dışına açılmasıyla birlikte yeni bir statüye bürünmüştür.

Bankacılık sektörünün iyileri arasında Türkiye’de en iyi İslam kuruluşu olmuştur. Bireysel bankacılık da çağ açan yenilikler ile ilk katılım bankası olmuştur.

Secretarial-and-bookkeeping-singapore

Ticari Finansman Ürünleri

1-Gayri Nakdi Finansman

Teminat Mektupları; Banka tarafında verilen taahhüttür. Gerçek ve tüzel müşteriler için verilir. Yurt içi ve dışında müşteri için iş teslimi, mal teslimi, borç ödenmesi vb. hususlarda taahhüt edilir. İstenilen para cinsine göre TL, EURO veya Dolar olarak düzenlenebilme imkanı vardır. Müşterinin iş yaptığı resmi olan kurumlar ve kuruluşlar, diğer gerçek kişiler ve tüzel kişiler için güvenilirliğinizin artmasına ve iş hacminizin artması ile karlarının artmasına yardımcı olur. Taraflar arasındaki ilki banka tarafından garanti edilir. Avans mektup ile yatırımlara öncülük yapar. Bayiler ise mal alım mektubu ile ihtiyaçlar banka aracılığıyla karşılanır.

Akreditifler; Şarta bağlı bir banka kredisidir. Belirtilmiş olan miktardaki ödemelerin yapılması için yapılmaktadır. Şart olarak ön anlaşma belgeleri ibraz edilmelidir.

Kabul-Aval Kredileri; mallara ödeme yapılmadan sahip olabilmesine imkan verebilen bir finansman çeşitlidir.

2-Nakdi Finansman

Kuveyt Türk Taksitli Ticari Finansman Nasıl Alınır?

Kuveyt Türk işletmelerin sıkıntılarını gidermek için taksitli ticari finansman ve işletme finansmanı ile çözüm üretmiştir. Kuveyt Türk Taksitli Ticari Finansman kampanyası, işletmenin gelecekte yapmak istediklerine paralel olarak elde etmek istediği araç, makine, ekipman, iş yeri gibi ekipmanları kapsamaktadır. Kuveyt Türk ile beraber müşterilere en uygun TL, EURO veya Dolar cinsinden finansman ile müşterilerin ödeyebileceği ödeme planları hizmeti sunmaktadır.

Kuveyt Türk Taksitli Ticari Finansman Avantajları

Sizin bütçenize göre ödeme planı yapılır. Döviz odaklı çeşitli para cinslerinde finansman vermektedir.

3-Leasing

Finansal kiralamadır. Bir malın yatırım hakkı leasing şirketinde olur. Şirket tarafından kira miktarı belirlenir. Bu şartla kullanım hakkı kullanıcıya verilir. Sözleşme bitiminde mülkiyet müşterinin olur. Malın hakkı ve kullanım hakkı farklı kişilere aittir. Kullanım hakkı kiracınındır ve mal hakkı bankaya aittir. Öncelikli olarak mal kiracı tarafından bankaya satılır sonra banka malı kiracıya kiralar. Kiralama modeli ile banka işletmelerin kara geçmelerini sağlar.

İşletme bu sistem ile uzun vadeli seçenek sunmaktadır. Ödenen kiranın kar kısmı kiracı tarafından ait oldukları dönemlere aittir. Leasing sözleşmesi bir devir ile kiracıya aktarılır.

Leasing başlaması için öncelikle kiralamak istediğiniz malı seçip bankaya başvurmalısınız. Banka cebinize uygun bir ödeme planı oluşturur. Teklif müşteri tarafından onaylandıktan başvuru süreci başlar. Başvuru kabulü ile anlaşma imzalanır. Satıcı malları müşteriye verir. Müşteride kira ödemeye başlar.


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 16 Mayıs 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın