Kuveyttürk Konut Finansmanı Nasıl Alınır?

Ülkedeki tüm bireylerin arzusu kendi gayrimenkul yatırımlarını yaparak kendi evlerinde oturmaktır. Ancak karşılaşılan maddi sıkıntılar sebebiyle ödeme koşullarını kendileri için uygun görmemektedir. Bu da sonuç itibariyle ev ya da gayrimenkul finansmanlarını karşılayacak kredi seçeneklerine itmektedir. KuveytTürk, müşterilere rahatlıkla ödeme kolaylığı sunan şartlarla ev yatırımı yapmak isteyen herkesin ev sahibi olmasına kolaylıkla vesile olmaktadır. Ev sahibi olmak bu şartlarda zor olmamakla beraber aksine çeşitli ödeme seçenekleriyle hayallerdeki evlere ulaşma fırsatını insanlara sunmaktadır.

  1. Sabit Ödemeli Finansman

Aylık taksit miktarının değişmeyen bir usulle özel taksitli konut finansmanı ile ödemelerin düzenli olması sağlanır.

  1. Düzensiz Ödemeli Finansman

Aylık taksit miktarları müşterinin dilediği usullere göre yapılandırılarak ödemesi gerçekleştirilen taksitleri düşürüp yükseltmek mümkün olmakla beraber ara ödemeler yardımıyla müşteriye özel taksit planı oluşturulmaktadır.

  1. Her Vatandaşa Aynı Muamale

Dünya’nın neresinde olursa olsun her vatandaş bu şartlardan yararlanabilerek gayrimenkul sahibi olmaktadır. İstenilen para birimi üzerinden hem TL hem de yabancı para olarak vatandaşlar bu finansmandan faydalanmaktadır.

  1. Kentsel Dönüşüm Finansmanı

Kentsel dönüşüm sahasında bulunan ve risk altında olan binalar, projelendirme boyunca BSMV vergisinden muaf olmaktadırlar. Kredi kullanımıyla riskli yerlerin yapılarını yaptırmak isteyen bireyler bölüm başına 125.000.00 tl ‘ye kadar bazı avantajlardan yararlanabilmektedir. Bu kullanılan bölümler 5’ten fazla ise meblağ 625.000.00tl ye kadar yükselmektedir. Bu avantajlardan birisi konutta yıllık %4 aylık ise yüzde 0.33 kar payı desteğinden faydalanılmasıdır.

  1. 120 Aya Varan Vadelerle Ödeme Kolaylığı

Konut alırken maddiyat açısından sıkıntıları göz ardı ettiren bir diğer olanak da vade farkının uzun olmasıdır. Yani bu vade 120 aya varana kadar ödeme kolaylığı sunmaktadır. 100.000tl lik konut finansmanı elde edildiği takdirde 120 ay boyunca yüzde 1.03 faiz oranıyla beraber aylık 1.455.60tl taksit ücretini kapsamaktadır. Kredilendirme oranı %75 olduğunda masraf ücreti 1.275.00tl olmaktadır. Ayrıca yıllık maliyet oranı yüzde 15.24’tür. Toplam ödeme yapılan ücret ise 175.947.00tl ‘ye tekabül etmektedir.

Şayet 200bintl’lik konut finansmanı sağlandığında masraf ücreti 1.775tl olur. Faiz oranı %1.03 olmakla birlikte faiz tutarı 149.342.80tl olmaktadır. Yıllık maliyet oranının %14.36 ya karşılık geldiği bu kredide aylık taksit ücreti 2.911.19tl olup toplam ödeme 351.117.80 tl ye karşılık gelir.

Görüldüğü gibi sağlanan şartlarla ev sahibi olmak KUVEYTTÜRK ün sayesinde zor değildir. Bilakis, daha olumlu sonuçlar doğuran hayallerinizi gerçekleştirmek için bir vesile olan bu konut kredisinden faydalanmak için acele edilmesi gerekir. Tüm vatandaşların hayallerini gerçekleştirmek üzere oluşturulmuş bu konut finansmanlığı sayesinde gayrimenkul sahibi olabilir hayallerinizi gerçekleştirmek için fırsat kollamış olursunuz. Çünkü, KUVEYTTÜRK müşterisini memnun etmek için size en özel destekleri ve olanakları sunmaya devam ederek evinizi gönül rahatlığıyla kendi anahtarınızla açmanıza yardımcı olur.


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 16 Mayıs 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın