Müjde.. O Krediler 6 Ay Faizsiz Ertelendi

O krediler 6 ay faizsiz ertelendi.. Korona virüs salgını sebebi ile alınan önlemler toplumun pek çok kesimini zora soktu. Tüm dünyada etkisini iyiden iyiye hissettiren ekonomik sorunların etkisinin ülkemizde en aza indirilmesi için yoğun çaba harcanıyor. Bir süredir devam eden önlemler, sokağa çıkma yasakları ve tedbirler özellikle küçük işletmeleri ve bu işletmelerde çalışanları olumsuz olarak etkiledi. Salgından olumsuz etkilenen sektörlerden biri de tarım sektörü oldu.. Bu sebeple de alınan ekonomik önlemlerde çiftçiler, tarım ve hayvancılıkla uğraşanlar da unutulmadı. İşte detaylar..

O Krediler 6 Ay Faizsiz Ertelendi

Faizsiz kredi erteleme kararına dair bir açıklama yapan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, ” Mayıs ve Haziran aylarında vadesi gelecek Hazine destekli kredi geri ödemelerini faizsiz olarak 6 ay erteliyoruz. Böylelikle çiftçimize, yaklaşık 6 milyar Lira ‘lık kredi borcunu öteleme imkânı sunuyoruz. Çiftçimize hayırlı olsun. ” ifadelerini kullandı.

O Krediler 6 Ay Faizsiz Ertelendi

Bakan Berat Albayrak ‘ın sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu açıklama şöyle:

Son 18 yıldır çiftçimizin hep yanında durduk, alnının terini karşılıksız bırakmamak için elimizden geldiğince imkanlarımızı seferber ettik. Bugün geldiğimiz noktada, COVID-19 ile ilgili son gelişmelerden etkilenen çiftçimizin-tarımsal üreticimizin yine yanındayız.

Mayıs ve Haziran aylarında vadesi gelecek Hazine destekli kredi geri ödemelerini faizsiz olarak 6 ay erteliyoruz. Böylelikle çiftçimize, yaklaşık 6 milyar Lira ‘lık kredi borcunu öteleme imkânı sunuyoruz. Çiftçimize hayırlı olsun.

 

Kaynak; Banka Kredileri


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 30 Nisan 2020

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın