O Bankadan Büyük Müjde; Kredi Kartı Borçları Ertelendi

O bankadan büyük üüjde; Kredi kartı borçları ertelendi. Türkiye koronavirüs salgını ile mücadele ederken, bankalar da müşterilerine destekte bulunmaya devam ediyorlar. Daha önce müşterilerinin kredi kartı borçlarını erteleyeceğini duyuran Vakıfbank, bugün kredi kartı borcu olanları sevindirecek haberi duyurdu. Vakıfbank, 65.000 müşterinin yaklaşık 305 milyon TL tutarındaki borcunu erteledi.

O Bankadan Büyük Müjde; Kredi Kartı Borçları Ertelendi

VakıfBank ‘tan müşterilerini mutlu edecek açıklama dakikalar önce geldi. Ekonomik olarak sıkıntı  yaşayan müşterilerini rahatlatacak bir adım atan banka, kredi kartı borçlarını erteledi. Konu hakkında bir açıklama yapan VakıfBank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih, ” Şu ana kadar hem bireysel hem ticari 65.000 müşterimizin 305 milyon TL tutarındaki kredi kartı borçlarını erteledik. ”  ifadelerini kullandı.

Ayrıca 14,5 Milyar TL Değerinde Kredi Ertelemesi Yapıldı

200 bin bireysel müşterilerinin 11 milyar liralık kredi, kredi kartı taksitlerini ertelediklerini belirten Üstünsalih, “KOBİ, ticari ve kurumsal ölçekte 19 bin müşterimizin 14,5 milyar lira tutarındaki kredisini öteledik” bilgisini verdi.

O Bankadan Büyük Müjde Kredi Kartı Borçları Ertelendi

Mobil İşlemlerin Sayısında Önemli Artış

Üstünsalih, “Müşterilerimiz VakıfBank Mobil’i bu süreçte aktif olarak kullandı. Mart ayında şubat ayına göre işlem sayısında yüzde 15,3 artış gerçekleşirken, yapılan işlemler ise 34 milyon adet arttı” ifadelerini kullandı.


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 6 Nisan 2020

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın