Öğrencilere Eğitim Masrafları İçin Krediler Hazır

Günümüz şartlarında iyi bir eğitim almak; gelecekteki yaşantımızın standartlarını belirlemede en önemli bir faktördür. Hayatlarını iyi şartlarda geçirmek isteyen her birey, temel eğitimlerinden tutun; akademik ve dil eğitimlerine kadar her fırsatı kullanmak ister. Yalnız bulunduğumuz ekonomik şartlar; eğitim masraflarının öğrencilerin boyunu aşar hale getirmiştir.

 

 

İsteği eğitim almak isteyen öğrenciler; bankaların destek paketleri sayesinde bu fırsatlardan yararlanabilmekte. Özellikle bankaların yaptığı kampanyalarla; kolay ödeme şartlarında, çok düşük faiz oranlarıyla öğrenciler eğitim kredilerini alabilir ve istedikleri eğitim programlarına dahil olabilirler.

Öğrenciler Kredilerini Ne İçin Kullanır ?

Eğitim standartlarını yükseltmek, beslenme, konaklama ve barınma olanaklarını sağlama ve eğitim sürecinde gerekli olan kitap ve kaynak gibi metaryaller için öğrencilerin çok yüklü miktarda rakamlar gerekmektedir.

Ağırlık olarak üniversite öğrencileri eğitim kredilerine başvururken; yurtdışında dil eğitimleri, akademik eğitimler, meslek eğitimleri için de yararlanabilirler. Eğitim krediler sadece bankalar tarafından verilmemekte; devlet tarafında da Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından verilen kredi ve burslarla da öğrencilere destek sağlamaktadır. Fakat bu öğrenciler için yeterli gelmemekte farklı kaynaklardan da destek aramaktadır.

Eğitim kredileri; genel olarak ihtiyaç kredisi başlığı altında bankalar tarafından öğrencilere ve velilere hizmet vermektedir. Eğitim kredisinin ihtiyaç kredisinden farkı; masrafları ve faiz oranlarının ihtiyaç kredisine göre daha düşük olmasıdır. Bir çok banka farklı şartlarda eğitim kredisi vermektedir.

En uygun şartlarda eğitim kredisi veren bankalar ;

  • Vakıfbank Eğitim Kredisi : Kredi 12 ay vadeli olarak verilmektedir ve faiz oranı aylık % 1.18’dir.
  • Kuveyttürk Eğitim Finansmanı : 12-24 ve 36 ay vadeli olarak yararlanılabilir. 12,24 ve 36’lık vadelerde aylık %1,39’luk kâr oranı uygulanmaktadır.
  • Ziraat Bankası : 12-24 ve 36 ay vadeli olarak krediyi alabilirsiniz ve her 3 vade de faiz oranı %1,19’dur.
  • Garanti Bankası Eğitim ve Özel Okul Kredileri : 12-24 ve 36 aylık vadeli olarak verilen krediye; her vade için %1,53’lük faiz oranı uygulanır.
  • Albaraka Eğitim Kredisi : 12, 24 ve 36 ay olarak tercih edilebilir. Kredisnin faiz oranları her vade için aylık %1,25’tir.
  • İşbankası Eğitim Kredisi : 12, 24 ve 36 ay vadeli olarak verilen kredi; her vade için %1,50’lik faiz oranı uygulanır.

 

 

Eğitim kredisine başvuracak olan bireyin her banka şartlarını araştırmalı, bankalar arası faiz oranlarını karşılaştırmalı ve kendi ödeme koşullarına en uygun olan ı seçmelidir. Almak istediğiniz kredilerin başvurularını bankaların şubelerinden bireysel olarak gerekli belgelerle yapılması gerekmektedir.


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 20 Nisan 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın