Öğrencilerin Kredi Kartı Almaları Mümkün Mü?

Günümüzde kredi kartları artık nerdeyse hepimizin cüzdanında yer alıyor. Gelişen teknoloji, internet üzerinden yapılan alışverişleri ve internet bankacılığı kullanımını artırmaya başladı. Tüm dünyada ve özellikle ülkemizde kullanımı artan kredi kartlarının nasıl edinildiği merak edilmeye başlandı. Üniversite öğrencilerinin merak ettiği konulardan birisi olan öğrencilerin kredi kartı alıp alamayacağıdır. Özellikle de bu konu, ailesinden uzakta okuyan üniversite öğrencilerinin daha çok ilgisini çekiyor. Bu haberimizde öğrencilerin kredi kartı almak için taşıması gereken şartlardan, öğrenciye kredi veren bankalar ve limitleri hakkında bilgiler vereceğiz.

Öğrencilerin Kredi Kartı Alması İçin Gereken Şartlar

Öğrencilerin kredi kartı almaları için aslında pek de bir şart aranmıyor. Günümüzde bankaların temsilcileri veya reklamdan sorumlu çalışanları, üniversite içerisinde dolaşarak üniversite öğrencilerini kredi kartı alması için ikna etmeye çalışıyor. Üniversite öğrencileri için hazırlanan kredi kartlarının limitleri kısıtlı olsa da yine de öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamaları için yeterli oluyor.

Bankalar, öğrenciler için verdikleri kredi kartlarının limitlerini kısıtlı tutsa da öğrencilerin kredi kartı almaları için anlaştıkları mağazalar, sinemalar ve kurumlar ile beraber hazırladıkları avantajlarla kredi kartlarını öğrencilere cazip hale getirmeye çalışıyorlar. Bazı bankalar 18 yaş sınırını da kaldırmış durumda. Öğrenci kredi kartı limiti kısıtlı olmasına rağmen artık 18 yaşını doldurmayan öğrenciler için kredi kartları bulunmakta.

Öğrenciler İçin En Avantajlı 5 Kredi Kartı

  1. Ziraat Bankası – Genç Kart

KYK burs ve kredilerinin verildiği genç kart başka bir kredi kartı kullanmak istemeyen öğrenciler için burs kartı yanında başta kapalı olarak gelen ve sonradan isteğe göre açılabilen kredi kartı özelliği de taşıyor. Ziraat öğrenci kredi kartı limiti 500 TL’den başlamaktadır ve düzenli ödemeler halinde limiti yükseltilebilir. MaximumCard özelliğiyle MaximumCard’ın sunduğu tüm kampanyalardan yararlanmaya imkan sağlıyor. Ziraat bankası 5 yıl boyunca yıllık ücret almamaktadır. 5 yılın sonunda yıllık kart ücreti 15 TL’dir.

  1. İş Bankası – İş’te Üniversiteli

İş Bankası’nın öğrencilere sunduğu İş’te Üniversiteli kredi kartı MaximumCard özelliğini kullanmaktadır. Bu sayede MaximumCard avantajlarından yararlanmayı sağlıyor. İş Bankası kredi kartı limiti 400 TL’den başlamakla beraber düzenli ödemeler halinde kredi kartı limiti artırılabilmektedir. İlk 1 yıl kart ücreti almamakla beraber 1 yılın sonunda yıllık kart ücreti 20 TL’dir.

  1. Akbank – Axess Exi26

Akbank’ın Axess Exi26 ile öğrencilere sunduğu kredi kartı Axess özelliği kullanarak Axess kampanyalarından yararlanmaya olanak veriyor. Yaptığınız alışverişlerle ChipPara kazanarak daha sonra biriktirdiğiniz bu ChipParalar ile tekrar harcama yapabiliyorsunuz. İlk 1 yıl yıllık ücret almayan Akbank, 1 yılın sonunda 20 TL yıllık kart ücreti almaktadır.

  1. HSBC – Advantage Consept Üniversiteli

HSBC’nin üniversite öğrencilerine sunduğu bu kredi kartı Advantage özelliğiyle Advantage avantaj ve kampanyalarından yararlanmayı sağlıyor. Yaptığınız alışverişlerle NakitPuan kazanabiliyor, biriktirdiğiniz puanlarla alışveriş yapabiliyorsunuz. HSBC, yıllık ücret almamaktadır.

  1. Yapı Kredi – Kredi Play

Yapı Kredi’nin üniversite öğrencilerine sunduğu Kredi Play, World özelliği taşıyarak World avantaj ve kampanyalarından yararlanmayı sağlıyor. Yapmış olduğunuz alışverişlerde WorldPuan kazanabiliyorsunuz. Yapı Kredi, yıllık kart ücreti 38 TL olarak belirlenmiş durumda.


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 15 Ağustos 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın