On Adımda Kredi Almak İçin Maaş Yazısı Yazın

Maaş Yazısı Nedir ?

 

 

Genellikle büyük şirket , banka ve ya fabrikalar tarafından sağlanan , uzak bölgelerde olma durumundan dolayı , muhasebeciler ile iletişim bozukluğu sıkça yaşanmaktadır. Bu nedenle şirket , banka ve ya fabrika başında duran , baş yetkililerden maaş yazısı istenmektedir. Yazılan maaş yazılarının , doğru ve anlaşılır olmasına büyük özen gösterilmelidir. Aksi halde süreci yavaşlatmış olmaktasınız. Maaş yazılarının çok kolay yazılmasına rağmen , çoğunluk hala bankaya maaş yazısı nasıl yazılır gibi sorulara yer vermektedir. Yazım sürecinde sıkıntılar çekmektedirler.

Maaş Yazımı Süreci Nasıl İlerler ?

 

Maaş yazılarını yazarken , karşı tarafın istediği miktarı , maaş miktarı şeklinde yazmanız gerekmektedir. Bu konu beraberinde bankalar tarafından , maaş yazısı yan kişilere uyulması gereken zorlu şartlar sunulmamaktadır. Bu konuya ilişkin maaş yazısı örneği aşağıda belirtilen şekilde yazılmalıdır.

22.05.2017 ( o günün tarihini yazmalısınız )

GARANTİ BANKASI İZMİR ORGANİZE SANAYİ ŞUBESİ MÜDÜRLÜĞÜNE

İZMİR

Firmamızın finans departmanında çalışan TC KİMLİK NUMARASINI , TC kimlik numaralı

( isim ve soyadı ) maaşı 6.000 TL olup maaşında hiçbir icra ve kesinti yoktur.

Firma Yetkili ADI

Firma kaşesi

Bu şekilde adımlar izlenerek güncel maaş yazınızı yazmanız mümkün olmaktadır.

Kredi İşlemlerinde Maaş Yazısı Neden Yazılmalıdır ?

 

 

Kredi çekmek için , banka yetkililerine maaş bilgisi vermek durumunda kalabilirsiniz. Bankalar kredi başvurusunda bulunan kişilerin , çalıştığı işlerden gelir kaynağını almak adına maaş yazısı istemektedirler. Maaş yazılarını , el yazınız ile ve ya bilgisayardan yazarak çıktısını almanız kabul görmektedir. Maaş yazılarını , eğer kendi işinizin patronu değilseniz , çalıştığınız yerin yetkili tarafından yazılması ve altına imza atılarak onaylanması gerekmektedir. Maaş yazınızda yer vermeniz gereken bilgiler arasında TC kimlik numaranız , sicil numaranız , adınız soyadınız , anne ve baba adınız , doğum yeriniz , nüfusa kayıtlı olduğunuz yerin ve doğum yılı bilgilerine doğru şekilde yer vermeniz gerekmektedir.

Maaş Yazısı İle Kredi Veren Bankalar Hangileridir ?

 

En çok araştırılan konulardan bir tanesi olmaktadır. Çünkü kredi başvurusunda bulunacak fakat düzenli gelir kaynağı olmayan kişiler maaş yazısı ile kredi veren bankalar aratmasını sıkça gerçekleştirmektedir. Araştırmalar dahilinde ortaya çıkan seçenekler arasında iki tane banka belirlenmektedir. Bunlardan bir tanesi ;

  • Garanti Bankası Başvurması Kolay Krediler seçeneğidir. Bir diğeri ise ;
  • ODEABANK 3000 TL Kredi , Nakit Hazır seçeneği olarak yer almaktadır.

Herhangi bir kredi başvurusunda bulunacak kişilerin , bankalar tarafından maaş yazısı istemeleri aslında bir yerde , gelir belgesi olarak belirtilmiştir. Maaş yazınız ile başvurmak istediğiniz kredi bilgisini ilgili bankalar şubesine giderek yetkili kişiler tarafından öğrenebilirsiniz.


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 26 Nisan 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın