QNB Finansbank Taşıt Kredisi Nasıl Alınır?

QNB Finansbank taşıt kredisi nasıl alınır? ; taşıt sahibi olmak için krediye ihtiyaç duyanlara Finansbank tarafından taşıt kredisi imkanı sunulmaktadır. QNB Finansbank taşıt kredisi için gerekli evrakların eksiksiz bir biçimde teslim edilmesi gerekmektedir. Kredi çeken kişinin kredi notunun iyi olması başvurunun onaylanması açısından önemli bir kriterdir. Bu değerlendirmede inisiyatif bankadadır. Durum ve koşullara göre müşterilerin kredibilitesi de göz önüne alınarak kişiye özel değerlendirmeler yapılabilmektedir.

Finansbank Taşıt Kredisi İçin Nereye Başvuru Yapılabilir?

 

Finansbank taşıt kredisi almak için başvurular direkt olarak herhangi bir Finansbank şubesine yapılabileceği gibi online web sayfasından ön başvuru formu doldurulup talep bankaya hızlı biçimde iletilebilmektedir. Formun bankaya gönderilmesinden sonra kısa bir sürede müşterilere dönüş sağlanmaktadır.

Finansbank Taşıt Kredisi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

 

 

 • Taşıt kredisi 0 km araç için kullanılacaksa aracın proforma faturası gerekmektedir. Kredi 2. El araç için çekilecekse ruhsat faturası gösterilmelidir. Satıştan sonra ise Noter satış senedi teslim edilmelidir.
 • Krediyi çekenin nüfus cüzdanı
 • Kişiye ait ikametgah belgesi veya onun yerine son döneme ait krediyi çekenin adına düzenlenmiş cep telefonu faturası gösterilmelidir.
 • Geliri belgesi teslim edilmelidir.

*Banka bunların dışında ekstra belge talep edebilir. Teminat gösterilmesini şart koşabilir.

Finansbank Taşıt Kredisi Koşulları Nelerdir?

 

 • Finansbank, 5 yaşa kadar olan araçlar için 48 aya kadar vade imkanı sağlamaktadır.6-8 yaşında olan araçlar içinse aracın yaşı ve belirlenecek olan vadelerin toplamı 10 yılı aşmamalıdır.
 • Taşıt kredisi TL cinsinden kullanılabilmektedir.
 • Taşıt kredisi binek ve hafif ticari araç modelleri için kullanılabilir.
 • Taşıt kredisi çekmek isteyenler için 50.000 TL’ye kadar olan araç nihai fatura değerinin %70’i ve 50.000 TL üstündeki tutar içinse araç nihai fatura tutarının %50’si banka tarafından finanse edilmektedir. 2.el araçlarda ise fatura değil kasko değeri önemlidir. Oranlar ikinci el araçlar için de aynıdır.
 • Kredi ile satın alınacak olan araç teminat gösterilebilmektedir.
 • Yapılacak olan kredi masrafları da araç kredisi gibi uygun faiz ve aynı vade ile taksitlere bölünerek ödeme planı oluşturulabilir.
 • Ödeme planı esnek, sabit ya da anapara ertelemeli olarak yapılabilir. Müşteriye özel; koşullarıyla uyumlu kredi ödeme planları hazırlanır.

*Genellikle araç rehin belgesi teminat için yeterlidir fakat banka gerekli bulursa kefil gösterilmesini talep edebilir.

Finansbank Taşıt Kredisi Faiz Oranları Nedir?

 

 

Finansbank taşıt kredisi faiz oranları Finansbank’ta standart taşıt kredileri 48 ay vade için aylık %1.35 lik faiz oranlarından başlamaktadır. Motosiklet için de yine 48 ay vade planı için aylık %1.35 faiz oranı uygulanmaktadır.

Finansbank Taşıt Kredisi Hesaplama

 

Finansbank’ta taşıt kredisi hesaplamaları konuyla ilgili sayfanın en altında görülen “Hesap Makinesi” bölümünden yapılabilmektedir.

 

Finansbank Kredi Başvuru Sorgulaması Nasıl Yapılır?

 

Finansbank kredi başvurusu sorgulama; kredi başvurularının ne durumda olduğu şubelerden, internet ve telefon bankacılığı ( 444 0 900 ve 0850 222 0 900 )kanallarından TC kimlik numarası verilerek takip edilebilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 8 Mayıs 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın