Şahıs İşletmelerine 6 Ay Ödemesiz Kredi Halkbank’ta

Şahıs işletmelerine 6 ay ödemesiz kredi Halkbank’ta.. Hükümetin piyasaları rahatlatmak ve işletmeleri ayakta tutmak için destekleri hız kesmeden devam ediyor. Bu kez kamu bankalarından biri olan Halkbank aracılığı ile yaklaşık 400.000 işletmeye kredi kullandırılacak.. Uygun koşullarla kullandırılacak kredinin ilk 6 ay geri ödemesi de olmayacak. İşte Halkbank’ın yeni kredi kampanyasının detayları..

Şahıs İşletmelerine 6 Ay Ödemesiz Kredi Halkbank’ta

Koronavirüs sebebi ile yaşanan olumsuzluklar tüm dünyayı alarm durumuna geçirirken, ülkemizde kamu bankaları da şahıs ve işletmelere ekonomik destekler sunmaya devam ediyor. Halkbank, yapmış olduğu bir son dakika açıklaması ile yeni bir destek paketini daha devreye aldığını duyurdu. Bu açıklamaya göre Halkbank; oda üyesi, satış hasılatı 3 milyon TL ile sınırlı şahıs işletmeleri için % 7,5 maliyetle 6 ay ödemesiz kredi verecek.

Yeni kredi kampanyasına ilişkin Halkbank tarafından şu açıklama yapıldı:

” Küresel bir salgına dönüşen ve etkileri ülkemizde de hissedilen koronavirüs ile mücadele kapsamında, küçük işletme düzeyinde olan ve ihtiyaç duydukları kredi kaynaklarına ulaşmakta zorluk çeken Sanayi, Ticaret, Sanayi ve Ticaret Odaları ile Ticaret Borsaları ve Deniz Ticaret Odalarına kayıtlı şahıs firmalarının desteklenmesi amacıyla Ekonomik İstikrar Kalkanı tedbirleri kapsamında ” İşe Devam Desteği – Küçük İşletme Can Suyu Kredisi ” oluşturulmuştur.

6 Ay Ödemesiz Kredi Şartları

Krediden yararlanacak şahıs firmasının;

– Sanayi, Ticaret, Sanayi ve Ticaret Odası, Ticaret Borsası ve Deniz Ticaret Odaları’na kayıtlı olması,

– Kesinleşmiş son yıl mali cirosunun 3 milyon Lira ‘yı aşmaması,

– İktisadi faaliyetlerine devam etmesi ve firmanın 01 Nisan 2020 tarihinden evvel kurulmuş olması,

– Bankamız Esnaf Destek Paketi ‘nden faydalanmamış olması,

– İflas, fesih, iflas erteleme, iflas erteleme tedbir ve konkordato kararı olmaması ve aktif takip kaydının bulunmaması,

ön koşullarını taşıması gerekmektedir.”

Şahıs İşletmelerine 6 Ay Ödemesiz Kredi Halkbank'ta

6 Ay Ödemesiz Kredi Başvurusu

Kredi paketinden 400.000 işletmenin yararlanması hedefleniyor. Başvurular sadece Halkbank’ın resmi internet siteleri olan halkbank.com.tr veya halkbankkobi.com.tr internet siteleri üzerinden gerçekleştirilecek.


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 28 Nisan 2020

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın