Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar Listesi

Sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar listesini sizlere yazımızın devamında sunacağız. Sicili bozuk olan ve paraya ihtiyacı bulunan herkes bu bankaları araştırmakta ve gerekli başvuruları yapmaktadır. Her banka sicili bozuk olanlara kredi vermese bile veren bankalarda vardır. Kara listeye alınan, birçok defa borcunu ödememiş bulunan kişiler genellikle bu araştırma içerisine girmektedir. Eğer ki kredinizi ödeyemediyseniz yapılandırma imkanlarından yararlanarak yaklaşık 5 yıl içerisinde bu kara listeden adınızı sildirmek mümkündür. Ayrıca kara listede bulunmasa bile daha öncesinde borcunu birkaç kez ödememiş olması sebebiyle olumsuz not almış olan kişiler de sicili bozuk olanlar arasında sayılmaktadır. Kötü bir sicile sahip olmanız da kredi almanızı zorlaştıracaktır. Bu sebepten de bazı kredi alma yolları mevcuttur.

Sicili Bozuk Olanlara Kredi

Sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar vardır elbette ama bunların istediği de birçok belge vardır. Bu bankalara başvurmanın bazı yolları vardır bunlardan ilki ise ipotek ile yapacağınız başvurudur. Kişi kendi üzerine kayıtlı herhangi bir gayrimenkul bulunuyorsa bunu ipotek vererek kredi başvurunda bulunabilir. Bu durumda çoğu banka gayrimenkulünüzü rehin ederek size kredi verecektir. Böylece gayrimenkulünüzün değeri banka tarafından görevlendirilen yetkililer tarafından incelenerek bu değer karşılığında bir kredi size sunacaktır. Sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar bu ipotek karşılığında sicilinize bakmadan kredi olanağı tanımaktadır. Sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar ipotek dışında kefile de bakmaktadır.

Yani eğer ipotek olarak gösterebileceğiniz herhangi bir gayrimenkulünüz yok ise göstereceğiniz sağlam bir kefil ile talep ettiğiniz miktarı banka size sağlayacaktır. Tabi banka bu durumda kefil olarak herkesi kabul etmemektedir. Bu kefilin öncelikle sabit bir maaşı olması, bağ-kura üye bulunması, ticaret odasında kayıtlı bulunması, yüksek öğrenim gerektiren mesleklerde bulunması veya bankalarda çalışan memurlar gibi kişilerin kefil bulunması sizler için krediyi almanıza olanak sağlayacaktır. Banka tarafından yapılacak olan araştırma neticesinde de kredinizi alıp alamayacağınız sizlere bildirilecektir. Bu bankalara başvuru için yukarıda saydığımız ipotek veya uygun kefil şartını sağladıktan sonra şubelere giderek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 8 Aralık 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın