Size En Uygun İhtiyaç Kredisini 5 Adımda Alın

Bankalara ihtiyaç kredisi için başvuru yapanların sayısı gün geçtikçe artıyor. Size en uygun ihtiyaç kredisini hesaplamak için faydalanabileceğiniz bazı taktikler var. Tüketici kredisi adıyla da bilinen ihtiyaç kredileri tutarlarının düşük olması, maliyetlerinin az olması ve kolay geri ödenebilmeleri ile en çok tercih edilen kredi olanakları arasında yer almaktadır.

Tercihlerinizi Belirleyin

 

Size bir maddi külfet getirebilecek ve önünüzde ki belirli bir süre boyunca maddi olarak bankaya bağlanacak geliriniz için tercihlerinizi iyice belirlemeniz gerekmektedir. Bu krediye ne için ihtiyaç duyduğunuzu, hangi faiz oranı ve hangi vadelerde ödeme yapabileceğinizi iyice araştırın. Ve bu sorulara verdiğiniz cevapları bir köşeye not edin.

Bu paragrafı bir örnekle açıklayacak olursak 10.000 liralık bir krediye ihtiyacınız olduğunu varsayalım geri ödeyebileceğiniz en yüksek tutarı ise aylık olarak 1.000 TL olduğunu varsayalım. Bu durumda size en uygun faiz oranının %1.10 olduğunu bilmeniz gerek. Geri ödeme planınız 955 TL civarında olacaktır. Eğer geri ödeme esnasında daha düşük rakamlar olmasını istiyorsanız bu durumda da vade sayısını çoğaltabilirsiniz. Ancak bu durum vade sayısının artışına bağlı olarak ödemeniz gereken faiz oranını da artırır.

Kredi Seçiminde Maliyet Düşürümü

 

Kredinizi seçerken bankaların size yansıtabileceği bazı maliyetler olabilir. Bunlar dosya masrafı, sigorta masrafı gibi bedeller. Banka bunları size yansıtırken, size verdiği kredi miktarı içinden keser. Bazı bankalar ise bu masrafı müşterisine yansıtmaz. Bu tip kredileri seçerseniz maliyetiniz daha da düşer.

İnternet Bankacılığı Şubeleri

 

 

Son yıllarda bankalar internet bankacılığı şubelerine daha çok önem vermeye başladı. Masraflarının daha az olmasından dolayı banka müşterileri de bankalarda kuyruk beklemek yerine internet bankacılığı kullanarak daha hızlı bir şekilde işlerini halletme yollarına gidiyor.

Bazı bankalar ise internet bankacılığı şubeleri aracılığı ile ihtiyaç kredisi kullandırıyor. Dosya masrafı ve sigorta masrafı gibi masraflardan muaf olabilen bu krediler ile hem daha hızlı bir şekilde kredinize ulaşıyorsunuz, hem de maliyeti daha düşük tutuyorsunuz.

En Uygun Kredi Veren Banka Hangisi

 

Bu soruya internet üzerinden binlerce cevap bulabilirsiniz. Bankaların güncel olarak kredi kullandırtma koşulları sürekli olarak yayınlanmakta. Birbirleri ile karşılaştırma opsiyonunuz bile bulunuyor. Önemli olan sizin ödeyebileceğiniz vade tutarı ve miktarı. Bu sorulara sağlıklı ve gerçekçi bir şekilde yanıt verebildiğiniz sürece en uygun krediyi seçebilirsiniz.

 

 

İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

Daha önce de belirttiğimiz gibi bankaların güncel ihtiyaç kredisi faiz oranları internet üzerinden sürekli olarak takip edilebilir durumdadır ve birbirleri ile karşılaştırılabilir. Bu karşılaştırmalar sonucunda en uygun geri ödeme planı, dosya masraflı veya masrafsız tüm seçeneklere kolay ve hızlı bir şekilde ulaşarak kredinizi hesaplayabilirsiniz. Bunun için bankaların internet şubelerini ziyaret etmeniz yeterlidir.


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 22 Nisan 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın