Son Dakika Asgari Ücret Açıklaması

Son dakika asgari ücret açıklaması.. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, kabine toplantısı sonrasında çok önemli açıklamalarda bulundu. İbrahim Kalın, bir kaç gün içinde açıklanması beklenen asgari ücretle ilgili de açıklama yaptı. Merakla beklenen 2020 yılında uygulanacak asgari ücret bu hafta belli olacak. Peki, 2019 asgari ücret tutarı ne kadar olması bekleniyor. İşte, 2020 asgari ücrette son rakamlar…

Son Dakika Asgari Ücret Açıklaması

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, 2019 yılının son Kabine Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Kalın, merakla beklenen asgari ücret hakkında açıklama yaptı. Kalın, ”Asgari ücret konusu gündeme gelmedi. Çalışma Bakanlığımız bir çalışma yapıyor. Diğer tarafların da değerlendirmeleri alınmak suretiyle bir noktaya gelecek. Tabii ki Cumhurbaşkanımızın da değerlendirilmesi olacak. Herkesin kabul edeceği bir orta yol bulunması konusunda çalışma devam ediyor.” ifadelerini kullandı.

2020 Asgari Ücret Rakamı Bu Hafta Belli Olacak

Komisyon, son toplantısını bu hafta içerisinde yapacak. 1 Ocak 2020 tarihinden itibaren geçerli olacak asgari ücret rakamı da bu toplantıda netleşecek.

Son Dakika Asgari Ücret Açıklaması

Erdoğan Asgari Ücret Konusunda Umutlandırmıştı

Başkan Erdoğan, asgari ücretle ilgili çok önemli bir açıklama yapmıştı. Cuma günü asgari ücretle ilgili bir soruyu yanıtlayan Erdoğan, asgari ücretliye müjde vermişti.

Erdoğan, “İnşallah jestimizi yaparız da burada yapmayalım daha. Şu anda Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımız yaptıkları çalışmaları döner dönmez bize bir getirsinler. Bakalım son geldikleri nokta nedir, onu da bir kendilerinden görelim. İnşallah, tarafları memnun edecek bir adımı atarız.” değerlendirmesinde bulunmuştu.

Asgari Ücret Ne Zaman Açıklanacak ?

Komisyonun gerçekleştireceği dördüncü ve son toplantı ise Bakanlık’ta yapılacak. Aralık ayının son haftasında gerçekleştirilecek toplantının sonrasında 2020 yılı asgari ücret miktarı ve AGİ rakamı açıklanacak.


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 24 Aralık 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın