Ssk İle İlgili Kafanızı Kurcalayan Bazı Güncel Soru Ve Cevapları

Ssk Olmadan Kredi Çekebilmek Mümkün müdür?

 

 

SSK olmadan kredi çekilebilir mi ? Bankalar tarafından en çok kazanç sağlayan limitler kredi çekiminde gerçekleşmektedir. Müşterinin ise eline bol miktarda para limitinin düşmesi bankalara aracılığı ile olmaktadır. İhtiyaç niteliği olarak müşteri ister çalıştığı bankadan isterse farklı bir banka ve şube ile yaptığı çekimlerinde kredi alımını esas kılabilir. Ancak müşteri ilk olarak şubeler aracılığı ile kredi talebini bildirmesi gereklidir. Kredi alımı için talep eden kişi, hem bireysel olmasına karşın hem de bankanın kendi esaslarına uygun belirlemiş olduğu bazı kriterleri bulunan tarama uygulamasından geçer.

Banka ise yapılan tarama sonucuna göre, talepte bulunan kişinin aylık gelir ve kredi notuna aynı zamanda çalışıp çalışmama durumu olup olmadığına bakarak değerlendirme de bulunur. Ayrıca kredi notuna ilişkin, kredi bürosunda görülen kayıtlı dosyalar incelenerek karara bağlanma aşamasına geçer. Gelir evrakları kontrol edilirken, birde kredi talebinde bulunan kişinin en az 6 aylık sigortasının olup olmadığına bakılır. Aslında bankalar da bu durumda sigortasız kişilere çok fazla güvenmezler.

Madem Sigortasız Kredi Çekilebiliyor, Peki Bu Krediyi Nasıl Alabiliyoruz? Diyorsanız.

 

 

Şimdi öncelikle bankaların sizlerden neden sigorta tam anlamı ile SSK istediğinden kısaca bahsedelim. Bankaların bu belgeye sahip olmak istemelerindeki ki tek önemli amaç, bankalarından alınan kredinin, bireyin kullandığı krediyi tekrar ödeme koşulunu görebilmek içindir. SSK’lı bir bay ve bayan mutlaka düzenli olarak bir yerde çalışıyordur ki, SSK durumu bulunuyordur. Bankalar mutlaka kendini garanti altına alır. Yani asıl cevaplar sizlerde oluyor, eğer bir eviniz veya arsanız ya da üzerinize olan bir aracınız var ise onlara dair belgenizi alın ve hemen bankanın bireysel müşteri bölümüne giderek, gösterin belgenizi alın krediyi çıkın.

Üzerim de bulunan herhangi bir para değeri olan malım yok diyorsanız da bir çözüm var. Çevrenizde sigortalı çalışan bir arkadaşınız var ise ve sizin sigortanız bulunmuyorsa, sigortalı arkadaşınız kendi rızası ile size kefil olarak bankadan kredi alma imkanınızı gerçekleştirebilirsiniz. Benim bu imkânım da yok diyorsanız, bir alternatif daha ve bu alternatif bankalardan. Kredinizi siz çekeceksiniz bankalar ödeyecek ve siz bankaya borçlu olacaksınız. Kısaca kredinizi banka çekecek ödemeyi ise siz kendiniz sağlayacaksınız.

Geliri Bulunmayan Kişiye Kredi Veren Bankalar

 

Herhangi bir yerde çalışmayan maaşı olmayan kefilsiz, senetsiz tamamen gelir belgesiz kredi çekmek isteyen vatandaşlar buraya! Bu imkânları sağlayan bazı bankalar.

  • Akbank ; Akbank’tan gelir belgeniz olmamanıza rağmen kredi başvurunuzu sağlamak için, akbank şubelerini ziyaret etmek ile birlikte, Sms aracılığı ile ya da Atm cihazından farklı banka kartları ile veya internet aracılığı ile gelir belgesiz kredi başvurunuzu bildire bilirsiniz.
  • İşbank ; İş bankasından 7/24 açık hizmet ile cevabı hızlı evraksız senetsiz gelir belgesiz bir başvuru gerçekleştirebilmek için herhangi bir iş banka şubesine uğrayabilirsiniz.
  • Deniz Bank ; Gelir belgesiz 50.000 TL’ nin daha da üzerine kadar cebimde kredi başvurunuzu sağlayabilirsiniz.

 


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 11 Mayıs 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın