Şubesiz Online Kredi Hizmeti Veren 5 Banka

Kredi çekmek isteyenlerin geçmişte bankaların şubelerine gittiği, birçok evrak hazırladığı, yanlarında kefil veya ilave beyannameler getirdiği dönemleri çoktan geçtik. Artık sadece kimlik numarası ile bankaların ortak olarak görebildikleri bir kredi risk rapor sistemi var.

Bu sayede kişilerin kredi verilebilirliği ve kredi performansları çok kısa süre içerisinde, anında, tespit edilebilmektedir. Bu nedenle özellikle ihtiyaç kredi başvurusu internetten veya mobil uygulamalar ile hızlıca yapılabilmektedir. Anında kredi veren bankalar sayısı da her geçen dönemde giderek artmakta ve bankalar şubeye gitmeden kredi vererek müşterilerine hizmet sunmaktadırlar.

Şubeye Gitmeye Gerek Kalmadan Kredi Başvurusu

Teknolojinin hızla gelişmesi ve bunun bankacılık sektörüne de sirayet etmesi ile dijital, internet ve mobil uygulamalarla beraber yaygınlaşması da kaçınılmaz olmuştur. Her türlü yaşamsal ihtiyaçların giderildiği internet ortamında bankacılık sektörü de bu noktada geri kalmamış ve bu teknolojiyi kendi sistemlerine uygulamışlardır. Bu noktada müşterilerini sundukları en önemli hizmetlerin başında da şubeye gitmeden kredi başvurusu yapabilme ve onaylanması halinde anında krediyi hesabına geçme uygulaması gelmektedir.

Şu anda 5 bankanın kredi başvurusu internet üzerinden değerlendirilerek onaylanmakta ve kişinin hesabına anında geçmesi sağlanmaktadır. Anında kredi veren bankalar arasında liste başında, bankacılık sektörünün önde gelen bankaları ve teknolojik yenilikleri ülkemize öncülükle getiren bankaları yer almaktadır. Bunlardan biri Garanti Bankası’dır. Garanti Bankası gerek mobil uygulaması gerekse de internet şubesi ile müşterilerine anında kredi verebilmektedir. Benzer şekilde sektörün öncü bankalarından biri olan Türkiye İş Bankası, QNB Finansbank da anında kredi uygulaması ile cepten ve internetten müşterilerinin nakit ihtiyaçlarını karşılamaktadırlar. Diğer iki banka ise Denizbank ve Akbank’tır.

Anında Kredi Veren Bankalar

Online işlemler menüsünde yapılan işlemlerin artması ile kredi başvurusu ve kredi kullandırımı da bu teknolojik menüye eklenmiş oldu. Bankaların kredi kartı, hesap işlemleri, para transferleri, fatura ödemeleri, döviz ve yatırım işlemleri gibi birçok işlemi yapılacağı internet şubeleri ve mobil uygulamaları vardı. Oluşan talep üzerine bankalar kredi başvurusunu ve şubeye gitmeden kredi çekebilme özelliklerini de bu uygulamalara eklemeye başlamışlardır.

Bunun öncülüğünü yapan 5 bankayı yakında diğer bankalar da takip edecektir. Online kredi ile kredi başvurusu internet üzerinden yapılmakta ve anında kredi veren bankalar içerisinde bulunan hesaplarınıza krediniz aktarılmaktadır. Bunun için de sadece müşterisi olduğunuz bankanın internet şubesine veya mobil uygulamasına giriş yapmanız gerekmektedir. Ardından kredi menüsü altında kredi başvurusu seçeneğine gelmeniz gerekir.

Burada mobil kredi veya anında kredi başlığıyla kredi başvurunuzu yapmalısınız. Seçtiğiniz kredi tutarı ve kredi vadesi uygun görülmesi halinde 2-3 dakika içerisinde onay verilecektir. Ardından mobil veya internet üzerinden size ödeme planı ve kredi sözleşmesi okutulacaktır. Kabul etmeniz halinde de 10 dakika içerisinde krediniz hesabınızda olacaktır. Çektiğiniz krediyle ilgili tüm evraklar mail adresiniz de gönderilecektir.


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 21 Mayıs 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın