Tatil Kredisi Alabilme Şartları

Tatil kredisinden faydalanmak isteyen kişiler genellikle bu krediye yaz aylarında başvuru gerçekleştirmektedirler. Tatil kredisi , kampanya kapsamında verilen bir sistem olduğu için kısa süreler için oldukça güzel fırsatlar sunulmaktadır. Diğer kredi seçeneklerinin benzerinde olarak 36 aya kadar geri ödeme süreleri tanınmaktadır. Çoğunlukla bankalar içerisinde tatil kredisi kapsamında yer alan özelliklerden birisi de taksitlendirme sürecinin , ödeme gerçekleştiren kişiler tarafından ertelenme haklarına sahip olmalarıdır. Tatil kredisine başvurmanız sürecinde , sizlerden talep edilen seçenekler bankalara göre değişiklik göstermektedir. Fakat pek fazla zorlu sürece sokmamaktadırlar. Çünkü gerçekleşen kredi , kısa vadeli bir kredidir. Yetkili personeller tarafından tatil kredisi nasıl alınır bilgilerine yer vermelerini isteyebilirsiniz.

Tatil Kredisine Başvurma Sürecinde Ne Yapılmalı ?

 

 

Tatil kredileri , havaların ısınmaya başladığı günlerde en çok talep edilen krediler arasında yer almaktadır. Size en uygun bankaya giderek , kısa sürede başvuruda bulunmanız mümkündür. Bankaya giderken aynı zamanda yanınızda götürmeniz gereken bazı evraklar vardır.

Bunların arasında nüfus cüzdanı fotokopiniz , aylık gelir maaş hesabı belgeniz ( maaş yazılı belgelerin yazımı , şirket yetkilileri tarafından gerçekleştirilir ) , eğer  ev sahibi iseniz , evinizin tapu fotokopisini  ve ya başka mal varlığına ait yedek belgeler , eğer serbest meslek kategorisinde yer alıyorsanız , vergi levhanızın fotokopisini yanınızda dosya içine yerleştirerek götürmeniz gerekmektedir.  Araştırmalara sıkça tabi tutulan konular arasında tatil kredisi veren bankalar aratması olmaktadır. Günümüzde sağlanmaya devam edilen bu kampanyaları , çoğunlukla tüm bankalar temin etmektedir.

Bankaların yanı sıra , tatil kredisi başvurusunda bulunmak isteyen herkese ek avantaj sağlanmaktadır. Artık tatil kredisi başvurusu için , bankalara kadar gitmenize gerek kalmamaktadır. Herkes tarafınca kullanılan , akıllı telefonlar sayesinde mesaj yoluyla kredi başvurusunda bulunmanız kolaylaştırılmaktadır. Böylesi işlemler kısa sürdüğünden dolayı , günlerce beklemenize gerek kalmadan ve tabi kredi notunuz yüksek ise başvurunuzun onaylanması kısa sürmektedir.

Tatil Kredi Başvurusunda Bulunurken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

 

Karar vermiş olduğunuz banka hangisi ise , başvuru esnasında karşınıza çıkan her belgenin altına imzanızı atmadan önce okumanız , tavsiyeler arasında önemli bir yer etmektedir. Genelde bankaların , kredi başvurusunda bulunan müşterilerine pek fazla zorlu imkanları yoktur. Fakat bu durum bankalara göre değişebilir , her banka aynı şeyi istememektedir.

 

 

Fakat tatil kredisinde bilinen şartlar arasında ise , kaza sigortası yaptırma zorunluluğu olduğu bilinmektedir. Kimin başına ne geldiği belli olmadığı gibi , böylesi kredilerde ansızın gelen olumsuzluklara karşı önlem alınması açısından üzerine düşünülmüş kredilerdendir. Bununla beraber insanların tatil kredisi alma şartları nelerdir soruları için , bizzat bankalara ziyarette bulunması ve ya telefon yolu ile bilgi alması daha doğru olmaktadır.


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 26 Nisan 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın