TEB Bankası İşletme Kredileri Nasıl Alınır?

TEB İşletme Kredisi Nasıl Alınır? ;  TEB Bankası işletme kredileri; işletmelerin yatırım amacıyla ya da bazı borçlarını ödemek için kullandıkları krediler arasında yer almaktadırlar. TEB Bankası’nda işletme adı altında verilen kredi ürünleri oldukça çeşitlidir.

İşletme kredileri için başvurular genel itibariyle TEB şubelerinden yapılabilmektedir. Ticari kredi başvurularının onaylanması aşamasında firmaların aktif olarak çalışıyor olmaları ve bankalarla olan kredi geçmişlerinin durumu önem kazanmaktadır.

TEB Bankası tarafından her bir işletim kredi ürünü için istenen evraklar değişkenlik gösterebilmektedir. Bu evrak şartlarının da yerine getirilmesi ile beraber işletmelerin kredi başvuruları onaylanmakta ve kredi kullanılabilmektedir.

TEB Ticari Kredi Çeşitleri Nelerdir?

 

 

TEB Ticari Kredi 2017; TEB Ticari Kredi ürünleri farklı kategoriler altında düzenlenmiştir. TEB işletme kredilerini bankanın resmi web sayfasında tarım kredileri başlığında bulabilirsiniz.

Hasat Kredisi; Ürünlerin hasat dönemleri dikkate alınarak 12 aya kadar vade imkanı sunulmaktadır. Her ürün için farklı ürün limitleri koyulur. Kredi ödemeleri direkt olarak vade sonunda yapılır; ara ödemeler yoktur. ( Üreticilerin nakit durumlarıyla ilgilidir) Bitkisel ürün sigortası yapılmaktadır.

Tarımsal BCH Kredisi; Tek seferde çekilen ve ödemeleri de aynı şekilde yapılan kredi türlerine alternatif olarak TEB Bankası nakit akışına ve aynı zamanda üretim durumuna uygun rotatif kredi imkanı sunmaktadır. Rotatif kredi borçlu cari hesabı olarak da adlandırılır. Bu kredilerde 12 aya kadar vade imkanı bulunmaktadır. Vade sonunda anapara ödenir ve 1/3 ayda devre faizi ödemesi yapılır.

Organik Tarım Kredisi; organik üretim yapan işletmeler için uygun vade ve faiz olanaklarıyla TEB tarafından verilen kredidir. Vade sonunda anapara ve faiz ödemeleri yapılır. 12 aya kadar vade yapılabilir.

İyi Tarım Uygulamaları Kredisi; ITU; iyi tarım uygulamalarına göre üretim yapan işletmelere verilmektedir. 12 ay vade imkanı bulunur ve vade sonunda anapara-faiz tahsilatı yapılır.

Sözleşmeli Üretim Kredisi; herhangi bir firmanın adına üretim yapan çiftçilere üretim masraflarını sağlamaları için verilen kredidir. Ürün bedeliyle ödeme yapılır. Sözleşmeli çiftçilere ya da direkt olarak firmalara verilir.12 aya kadar vade yapılabilir ve vade sonunda ürün bedeli ile tek seferde ödeme gerçekleştirilir.

Tarımsal Gelir Kredisi; satılan ama parası henüz tahsil edilememiş ürünler için verilen kredi türüdür. Bu kredi; müstahsil makbuzu ve çek ile alınabilir. Ürün bedeli ile borç ödenmektedir. 8 aya kadar vade fırsatı bulunur. Vade sonunda ürün bedeli ile tek seferde ödeme yapılır. Alacağın temliki ile finansman fırsatından yararlanılabilir.

Arıcılık Kredisi; petek, şeker, kovan gibi ihtiyaçlar için verilir. 12 ay vade ve vade sonu anapara-faiz ödemesi vardır.

 

 

Süt Hayvancılığı Kredisi; süt hayvanlarının yem, ilaç ve bakım giderleri için verilir. 18 ay vade yapılabilir. Aylık veya 3 aylık eşit taksitlendirme ile tahsilat yapılmaktadır. Hayvan hayat sigortası yapılabilir.

Besicilik Kredisi; büyükbaş hayvanların kesime kadar giderlerini karşılayan kredidir. 12 ay vade ve vade sonunda anapara-faiz ödemesi vardır.

Su Ürünleri Kredisi; tekne, havuz, kafes gibi ihtiyaçlar için verilir. 12 ay vade yapılabilir ve vade sonunda anapara-faiz ödemesi gerçekleştirilir.

Tavukçuluk Kredisi; beyaz et ve yumurta üreticilerine verilmektedir. 12 ay vade ve esnek taksitlerle ödeme planı seçeneği mevcuttur.

TEB Kredi Başvuruları Nasıl Takip Edilir?

 

TEB Kredi başvuru sorgulama; kredi başvurularının onaylanma sürecinde güncel gelişmeler TEB’in resmi web sayfasındaki “Başvurum Nerede” bölümünden takip edilebilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 28 Nisan 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın