TEB Bankası Süt Hayvancılığı Kredisi Nedir, Ne İçin Kullanılır?

Bankacılık sektörü içerisinde sunulan banka ürünü seçeneklerinde kişilerin ya da kurusal müşterilerin farklı ihtiyaçlarına yönelik olarak farklı banka ürünü seçeneklerinin düzenlenmesi ve müşterilere farklı koşullar dâhilinde sunulması hem bireysel müşterilerin hem de kurumsal müşterilerin acil nakit ihtiyaçlarında finansman desteği sağlanmasında önemli bir yere sahiptir.

Bireysel ihtiyaç kredilerinin yanı sıra banka kredi ürünü seçenekleri arasında önemli bir yere sahip olan banka kredi ürünü seçeneklerinden bir tanesi de tarımsal faaliyetler ve hayvancılık faaliyetleri içerisinde yer alan tarımsal üretici müşterilere sunulan banka kredi ürünü seçenekleri olarak ifade edilebilmektedir. Tarımsal faaliyetler ekonomik etkinlikler içerisinde hem devlet tarafından hem de bankalar tarafından uzun dönemlerden bu yana desteklenen bir faaliyet alanını oluşturmaktadır.

 

 

 

Süt hayvancılığı kredileri 2017 banka tarafından tarımsal faaliyetler içerisinde yer ala n müşterilerin hayvancılık faaliyetlerinde ortaya çıkan acil nakit ihtiyaçlarında kişilere destek sağlanması amacı ile sunulan banka kredi ürünü seçeneklerini kapsamaktadır.

Türkiye Ekonomi Bankası Süt Hayvancılığı Kredisi

 

 

 

Hayvan yetiştiriciliğini ticari faaliyet amacı ile yapan müşterilere yönelik olarak Türkiye Ekonomi Bankası tarafından sunulan kredi seçeneği olan süt hayvancılığı kredisi hayvan yetiştiriciliği yapan girişimci müşterilerinin hayvan alımlarında finansal destek sağlamayı amaçlamaktadır. Ayrıca süt hayvanlarının yem alımlarında, ilaç alımlarında ve yetiştiricilik aşamasında gerek duyulan bakım giderlerin seçeneklerinde kişilere finansman desteği sağlanması amacı ile oluşturulan özel bir kredi ürünü seçeneğini ifade etmektedir.

Banka tarafından sunulan bu kredi ürünü seçeneğinde kişilere kredi seçenekleri 18 aya kadar varan vade ve aylık periyotlar ya da 3 eşit taksit kapsamında geri ödeme seçenekleri ile sunulmaktadır. Banka tarafından sunulan bir diğer hizmet seçeneği ise Hayvan Hayat Sigortası olarak ifade edilebilmektedir. Hayvancılık kredisi nasıl alınır? Banka tarafından sunulan banka kredi ürünü seçeneklerinin kullanılabilmesi için gerekli olan koşullar banka tarafından belirlenmekte ve gerekli şartları sağlayan müşteriler bu kredi seçeneklerinden uygun koşullar altında kolaylıkla yaralanabilmektedirler.

Türkiye Ekonomi Bankası Süt Hayvancılığı Kredisinde Kişilerden İstenilen Belgeler

 

Diğer banka kredi ürünü seçeneklerinde ve farklı banka hizmetlerinde olduğu gibi banka tarafından sunulan hayvancılık kredisinde banka müşterilerinden farklı belgeler talep edilmektedir. TEB süt hayvancılığı kredi başvuru şartları banka krediye başvuru aşamasında bu kredi ürünü seçeneğinden faydalanmak isteyen müşterilerinden farklı belgeler istemektedir.

Banka tarafından talep edilen bu belgelerin krediye başvuru aşamasında bankaya teslim edilmesi kredi başvurularının olumlu sonuçlanması açısından oldukça önemlidir. Bu banka kredi ürünü seçeneğinde kişilerden istenilen belgeler ise; çiftçi kayır sistemi belgesi, müşterilerin nüfus cüzdanı fotokopileri, ikametgâh belgeleri, alakalı olan tapu fotokopileri, damızlık hayvan birliği üyelik belgeleri ve mevcut hayvan varlıklarının listesi olarak ifade edilebilmektedir.

Bu kredi seçeneği ile ilgili olarak detaylı bilgi almak isteyen müşteriler banka şubelerine giderek konu ile ilgili bilgi alabilmektedirler.


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 3 Mayıs 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın