TEB Borç Transfer Kredisi – Tüm Ayrıntılar

TEB Borç Transfer Kredisi ile kredi yüklerinizden kurtulmak istemez misiniz? Yüksek kredi taksitleri ödemek artık belinizi mi büktü? Kredi taksitlerinizi TEB’e transfer ederek artık yüksek aylık kredi taksitleri ödemekten kurtulabilirsiniz. Üstelik TEB Kredi Transferi’ne özel çok uygun faiz oranları ve transfer avantajları ile.. Bugün sizler için tüm ayrıntıları ve detayları ile TEB Borç Transfer Kredisi ‘ni inceleyeceğiz.

TEB Borç Transfer Kredisi Kapsamı

TEB Kredi Borç Transferi hangi kredi türleri için kullanılabiliyor sorusu en çok karşılaşılan sorulardan biri.. TEB bu kampanya kapsamında daha önce başka bankalardan kullanılmış olan tüm İhtiyaç Kredisi borçlarını transfer ediyor. Daha önce kullanılmış ticari krediler, konut kredileri, taşıt kredileri gibi kredi türleri maalesef kampanya kapsamında değil. Kampanyada sadece ihtiyaç kredisi borçları transfer edilebiliyor. Başka bankalara olan kredi kartı borçları için de TEB Borç Transfer Kredisi kullanılamıyor.

TEB Borç Transfer Kredisi Maksimum Vadesi

Daha önce farklı bankalardan alınmış olan ihtiyaç kredilerinin TEB’e transfer edilmesi halinde bu borçlarınız maksimum 60 aya kadar taksitlendirilebiliyor. Kampanyada en fazla kaç aya kadar taksit yapılabileceği sorusu en çok karşılaştıklarımızdan.. Bu sorunun cevabı olarak ise 60 aylık maksimum vade süresini belirtebiliriz.

Farklı Bankalara Olan Borçlar İçin Kullanılabilir mi ?

TEB ile kredi borçlarını transfer etmek isteyenler farklı bankalara olan borçları için tek bir bir transfer kredisi kullanabilir mi sorusunun cevabı; Evet .. Yani ister bir bankaya borcunuz olsun, ister birden fazla bankaya borçlarınız olsun tüm borçlarınızı transfer edebiliyorsunuz. Tüm borçlarınızın toplam tutarı bir kredi üzerinden tek bir kredi olarak kredilendiriliyor.

TEB Borç Transferi Kredi Faiz Oranları

TEB şu anda piyasa koşullarında borç transferinde en düşük faiz oranlarını sunuyor. Kampanyada kredi faiz oranları yüzde 1,49 ‘dan başlarken kredi faiz oranları kredi kullanacak kişilerin Findeks Kredi Notu’na göre değişkenlik gösteriyor.

TEB Borç Transfer Kredisi İçin Gerekli Belgeler

Borç Transfer Kredisi kampanyası için en çok merak edilen konulardan biri de kredi kullanımı esnasında hangi belgelerin talep edildiği konusu.. TEB kredi kullanımı sırasında kredi kullanacak kişilerden sadece kimlik belgesi ve gelir belgesini istiyor. Serbest meslek sahipleri ve işletme sahipleri için ise istenilen belgeler farklılık gösteriyor. Bu grupta kredi kullanacak kişiler ise son 3 yıllık bilanço, Vergi Levhası ve Ticaret Sicil Gazetesi ile kredilerini kullanabiliyorlar.

TEB Borç Transfer Kredisi

 

TEB Borç Transfer Kredisi Hesaplama

TEB Borç Transfer Kredisi kullanacaklar için son olarak basit bir hesaplama yapalım.. Başka bankalara 10 bin Lira kredi borcu olan bir şahıs bu borçlarını TEB ‘e 60 ay taksitle transfer etmesi halinde ayda sadece 273,11 TL taksit ödemesi yapıyor. Kredi notu yüksek düzeyde olan bir kişi için yüzde 1,49 faiz oranı ile hesaplanan kredinin detayları aşağıdaki gibi oluyor.

Findeks Notu

Kredi Tutarı Kredi Vadesi (Ay) Aylık Akdi Faiz Oranı Aylık Taksit Tutarı Kredi Tahsis Ücreti (BSMV Dahil) Sigorta Efektif Yıllık Faiz Oranı / Yıllık Maliyet Oranı
1.850 10.000 TL 60 % 1,49 273,11 TL 52,50 TL 813,27 TL 24,0071%

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 19 Ağustos 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın