Tek Kredi Kartının Avantajları Nelerdir?

Tek kredi kartı kullanmak öncelikle ödemelerin çok daha sağlıklı takip edilmesi için avantajlı bir durumdur. İnsanlar ilk önce her bankanın vermiş olduğu kredi kartlarını alıp onlara yüksek meblağlarda borçlanıp ve daha sonra bu borçlardan sıkılarak tek bir bankaya borçlu olmayı tercih etmektedirler. Aslında işin birazda görsel kısmı insanları bir çok bankanın kredi kartlarını kullanmaya teşvik etmiştir. Çünkü cüzdan içerisinde ne kadar çok kredi kartı var ise insan kendini o kadar çok güvende hissetmektedir. Ve bu bir nevi sosyal bir duruş olarak görünmektedir. Ancak bu görüntü daha sonra insanlara stres ve ödeme zorluğu ve uyuma bozukluğu olarak dönüştüğünden dolayı tek kredi kartı kullanma avantahjları nedeniyle daha kolay olduğuna karar verilmektedir.

Tek Kredi Kartı Kullanımı Limiti Artırır mı?

Genelde bütün kredi kartları borçları ihtiyaç kredisi çekilerek kapatılır ve o bir zamanlar görsel zenginlik veren kredi kartları genelde laf sayılarak tek tek kırılıp çöpe atılır. Aralarından limiti en yüksek olan kredi kartı cüzdanda en baş köşeye oturtularak yapılacak olan ilk harcamayı bekler. Kredi çekilerek borcu ödenen o kart pimi çekilmiş bomba gibi cüzdanda beklemeye başlar. Mörfi kanunları gereği o kartın borcu ihtiyaç kredisi ile yeni kapanmışken uzun zamandır acele olmayan ama alınmayı düşünülen ancak hep ertelenen bir ihtiyaç anında indirime girer ve o kartın ilk harcamasının yapılmasını sağlar.

Birkaç dakikalık iç hesaplama ve hesaplaşma ile aslında ivedi bir ihtiyaç olmayan o şey bir anda elzem olur. Ve cüzdan da rahat rahat yatan o kart kendini pos makinesinin içinde 12 taksite bölünürken bulur. Ve bu bombanın patlaması ile birlikte olası ihtiyaç listesi bir anda çoğalır ve kartın yeni pos cihazlarıyla aşk yaşamasına neden olur. Bu aşkın bedeli kişi tarafından genelde 36 ayda ödenir ve uykusuz gecelere sebebiyet verir. Bu girdap genel de herkesin yaşadığı ve tecrübe ettiği bir durumdur. Kendini frenleyebilen insanlar zaten o karttan herhangi bir beklentileri bulunamamakta olup tek kredi kartı kullanmanın avantajlarından kolaylıkla faydalanabilmektedir.

 


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 1 Ağustos 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın