Üniversite Öğrencilerine Kredi Kartı Veren Bankalar

Hemen her banka artık üniversite öğrencilerine de kredi kartı vermektedir. Öğrenciler almak istedikleri kredi kartlarını istedikleri bankaya şahsi müracaatları ile başvuru yapabileceği gibi üniversitelerin anlaşmalı olduğu bankalar da mevcuttur. Bankaların üniversite öğrencilerine yönelik çeşitli çalışmaları, kampanyaları vardır. Üniversiteyle anlaşmalı olan bankaların da ilgili üniversiteden başvuru yapan öğrencilere yönelik çeşitli kampanyaları bulunmaktadır.

Bankaların lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine yönelik hazırlanan kredi kartları bulunmaktadır. Her bankanın öğrenciye verdiği kredi limiti farklı olabilmektedir.

Kamu veya kamu kuruluşlarına ya da özel kurumlardan, firmalardan burs alan öğrenciler bu kuruluşların çalıştığı bankaların avantajlarından, kampanyalarından da yararlanabilmektedir. Burs sağlayan bankalar aynı burs kartı verdikleri gibi aynı zamanda isteyen öğrencilere kredi kartı da çıkarmaktadırlar. Örneğin İş Bankası ile çalışan burs veren kurumlardan burs alan bir öğrenci İş Bankası Kredi Kartı almaya hak kazanmaktadır. İş Bankası İş’te Üniversiteli kredi kartını öğrenci müşterilerine sunmaktadır. İsteği doğrultusunda bu bankadan burs alan öğrenci kredi kartını da bu bankadan alabilmektedir.

Diğer bir banka olarak Yapı Kredi öğrenciye kredi kartı temin etmektedir. 207 yılında Yapı Kredi bankasının öğrenciye verdiği kredi limiti 22 yaşındaki lisans son sınıf öğrencileri için bin 300 TL’dir. Yapı Kredi Play Card, Yapı Kredi bankasının üniversite öğrencilerine yönelik verdiği kredi kartıdır.

Üniversite öğrencileri için Türkiye Ekonomi Bankası yani TEB Bankası ÜniversiTEB kredi kartı öğrenciler için hazırlamaktadır. Ziraat Bankası Genç Bankkart vermektedir. Garanti Bankası Genç Kredi Kartı vermektedir.

Bankalar üniversite öğrencilerine verdiği bu kredi kartları için öğrencilerden kefil istememektedir. Üniversite öğrencileri kefilsiz bir şekilde kredi kartlarını kullanabilirler. Kredi kartı talebinde bulunan öğrencilerin kredi kartları bankaların belirlediği günler içerinde öğrencilerin kendi adreslerine kargo yoluyla gönderilmektedir. Öğrenciler şifre belirleme gibi basit işlemleri yaptıkları zaman kendi adlarına açılan bu kredi kartlarını kullanmaya başlayabilmektedir. Öğrenciler adına açılan bu kredi kartlarını öğrencilik hayatları bitse bile kartın üzerindeki kart son kullanma tarihine kadar kullanmaya devam edebilmektedir. Kredi kartı limitini yükseltmek istediklerinde ilgili bankaya başvuru yapabilirler.


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 16 Ağustos 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın