Vadeli Döviz Mevduatında Avantajlı Faiz Akbankta

Banka kullanıcıları açısından her türlü banka işlemleri adına alternatif olacak birçok farklı banka şu an piyasada bulunmaktadır. Kullanıcıların hem bankaya giderek hallettiği işlemler ile hem de internet üzerinden yapabilecek işlemleri için internet bankacılığı çok önemli yer tutmaktadır. İng bank olarak da bütün bunları hesaba kattığımızda herkes için yeni bir soluk getirmektedir. Yatırım işlemleri de banka işlemleri olarak çok büyük bir yer kaplamaktadır. İnsanların yatırım seçenekleriyle ilgili portföy açısından bir çok seçenek bulunmaktadır.

İng bank içinde turuncu hesap ve e-turuncu hesap olarak vadeli tl ve döviz hesabı açılabilmektedir. Akbank vadeli hesap faiz oranları için hem telefon bankacılığı hem de internet bankacılığında bulunan uygulamalar üzerinden kolaylıkla hesaplana bilmektedir. Faiz oranı olarak şuan için %13,5 oranı belirlenmektedir. Meblağ ne olursa olsun aynı orandan işlem yapılabilmektedir. Sadece üst limit açısından gerekli bilgiler bankanın internet sitesinde özellikle belirtilmektedir.

Mevduat Faizi

Şu an ki global piyasada en yüksek mevduat faizi oranları akbankta olduğu gözlemlenmektedir. Piyasada bulunan ne kadar büyük banka varsa hepsinin faiz oranları incelendiğinde bu sonuç çok belirgindir.Bu bankada olarak da banka kullanıcıları açısından gerçekten yeni bir soluk getirmiştir. Hem alt yapı çalışmasının güçlü olması hem de bankacılık işlemlerinin avantajlı olmuştur. Bütün yapılan banka işlemleri için ekstra durumlar dışında hiçbir ek ücret talep etmemektedirler. Bu sayede de mevcut bankanın tercih edilme oranı fazlasıyla artmıştır.

Aynı zamanda mevduatlı işlemlerde limit olarak üst seviye bulunmaktadır ama onun altında ki her meblağ için aynı şartlar geçerli olmaktadır. Faiz oranı ile birlikte mevduat gün toplamı için her hangi bir sınırlama yoktur. Para yatırmak ya da çekmek için hiçbir gün beklemesi olmadan gün be gün işlemler yapılabilmektedir. Faiz miktarı değişmesi yada vade bozulması gibi terimler akbankta bulunmamaktadır. Bu sayede de kendi kullanıcıları için çok büyük bir avantaj olmaktadır.

Bankacılıkta İnovatif Fikirler

Kullanıcıların yatırım işlemleri için çok çeşitli alternatifleri bulunmaktadır. Banka işleri içersinde yatırım için vadeli mevduat işlemleri , borsa, hisse senedi , altın , döviz , repo gibi seçenekler bulunmaktadır. Bu aşamada en kişilerin tercih etmesi için hem kolay hem de zor olduğu söylenebilir. Akbank serbest hesap kullananlar bu aşamada çok büyük kolaylık yaşamaktalar. Çünkü hem oranlarının yüksek olması hem de kullanışlı olması için tercih edilme oranı son zamanlarda en başa oynamaktadırlar. İnternet bankacılığı içinde bütün imkanlarını mobil olarak da sunmaktadır. Bu sayede banka üyeleri için bankaya kadar gitmeden hızlıca hallede bilmek için çok geniş bir yelpazeye sahiptirler. Diğer bankalar açısından böyle güçlü bir firmanın piyasada olması rekabeti arttıracağından , banka kullanıcıları için her türlü pozitif bir etki etmektedir.


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 6 Temmuz 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın