Vakıf Bank Hızlı Bitirme Kredisi Kullanım Şartları

Bankacılık sektöründe özellikle son dönemlerde yaşanan gelişmeler sektör içerisinde bankaların yenilikçi banka ürünlerini sunmalarına zemin hazırlamıştır. Bu durumda bankaların farklı sektörler ile bağlantılı banka ürünlerini farklı amaçlara finansman desteği sağlanması amacı ile müşterilerine sunmalarını sağlamıştır. Bu da kişiler açısından farklı banka ürünü seçeneklerini kullanmaları adına farklı seçenekler yaratmaktadır. Ülkemizde bankacılık sektörü içerisinde önemli bir yeri olan Vakıf Bank müşterilerine farklı banka kredi ürünü ve kredi kartı seçenekleri ile ulaşmaktadır.

 

 

Vakıf Bank tarafından müşterilerine sunulan kredi ürünü seçeneklerinden bir tanesi de inşaat sektöründe işlerin hızlı yürümesine yönelik olarak sunulan konut ve yapı kooperatiflerine yönelik olarak sunulan hızlı bitirme kredisi olarak ifade edilebilmektedir. Vakıf Bank hızlı bitirme kredisi faiz oranları müşteriler tarafından kredi seçeneğinin tercih edilmesinde oldukça önemli bir unsur olarak ifade edilebilmektedir. İnşaatı tamamlama ihtimalleri %20 ile %80 arasında olan kooperatiflere banka tarafından düşük faiz oranları ile kredi seçenekleri sunulmaktadır. Müşteriler banka tarafından sunulan bu kredi seçeneğini 7/24 Bankomat Kredisi şeklinde kullanabilmektedirler.

Hızlı Bitirme Kredisi İle İlgili Bilgiler

 

Banka tarafından özellikle inşaat sektörü içersinde yer alan müşterilerine yönelik olarak sunulan hızlı bitirme kredisi seçenekleri inşaatların yapılış aşaması süresince kişilere kullandıklar kredi seçeneklerinin sadece aylık faizlerini ödeyerek kullanabilecekleri bir kredi ürünü seçeneği olarak ifade edilebilmektedir. Kooperatifler tarafından kullanılan hızlı bitirme kredisi seçeneklerinde ise inşaat tamamlandıktan sonra kredinin kalan taksitleri kooperatif üyeleri arasında paylaştırılabilmektedir. Vakıf Bank hızlı bitirme kredisi nasıl alınır? Banka tarafından inşaatların hızlı tamamlanmasına yönelik olarak sunulan kredinin kullanılabilmesi için söz konusu projenin Kooperatif üyeleri Konut Finansmanı kapsamında değerlendirilebilmeleri ve bu bağlamda gerekli şartları sağlamları gerekmektedir. Bu kredi seçeneğinden faydalanmak isteyen müşteriler banka şubelerine giderek kredi seçenekleri ile ilgili olarak detaylı bilgi alabilmektedirler. Söz konusu inşaatların belediye sınırları içerisinde yer alması kredide yer alam diğer bir şart olarak ifade edilirken bir önemli şart ise kredi aşamasında inşaat arazisi üzerinde kooperatif adına kat irtifakının alınmış olması gerekmektedir.

Vakıf Bank Hızlı Bitirme Kredisinde İstenilen Belgeler

 

 

Banka müşterileri ile yapılacak olan banka kredi ürünü anlaşmalarında müşterilerinden sözleşmelerin güvenliği açısından banka kredi ürünlerine yönelik olarak kredi konusuna paralel farklı belge taleplerinde bulunmaktadır. Vakıf Bank ihtiyaç kredileri kişilerin farklı ihtiyaçlarına yönelik olarak farklı banka kredi ürünü seçeneklerini müşterilerine sunmaktadır. Vakıf Bank hızlı bitirme kredisi seçeneklerinde müşterilerden talep edilen belge seçenekleri ise; kredi talebine ilişkin olarak Kooperatif Yönetim Kurulu kararı, kooperatife dair kat irtifakı tapu senedi, takyidat belgesi, belediye onaylı olan imar belgesi olarak ifade edilebilir. Belediye onayı alınmış olan mimari proje ve yerleşim planı, inşaat için alınan ruhsat, kooperatif üyelerinin aidat tutarlarının belirlendiği son tarihli genel kurul karar tutanağı ve eki hazirun cetveli ayrıca söz konusu inşaat kat karşılığı yapılıyor ise kat karşılığı inşaat sözleşmesi ve konut paylaşım listesi olarak ifade edilebilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 4 Mayıs 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın