VakıfBank’ın TarımKart Seçenekleri

TarımKart, çiftçiye yılda bir borç ödeyebilme fırsatı ve anlaşmalı yerlerde 6 aya kadar faizsiz işlem yapabilme imkanı veren yeni bir kart olarak karşımıza çıkıyor. TarımKart’ ın sizin dışınızda, aile üyeleriniz ve çalışanlarınız için ek hizmetler sunması da önemli bir özellik olarak görülüyor.

VakıfBank TarımKart faiz oranlarına bakacak olursak, çiftçinin yükünün minimuma çekilmek istendiği gözle görülür bir şekilde belli oluyor. Nakit çekim, ekstra satış ve tarım işlemleri için aylık % 1.84, Gecikme veya temerrüt için ise % 2.34 faiz oranını tahsil ediyor. ATM yoluyla günlük olarak nakit para çekimi ise 3.000 TL ile sınırlandırılıyor.

TarımKart Almak İçin Yapmanız Gerekenler

TarımKart’a başvurabilmek için 3 seçenek mevcut bulunmaktadır. İnternet Bankacılığı kullanıyorsanız buradan başvurunuzu yapabilirsiniz. İkinci yol ise SMS ile başvurudur. Bunun için TARIM yazarak boşluk bırakmanız ve T.C kimlik numaranızı yazmanız gerekiyor. Ardından mesajınızı 5724’e gönderebilirsiniz. Başvuru için son seçenek ise çevrenizdeki bir VakıfBank şubesine müracaat etmenizdir.

Kart başvurusu için sizden nüfus cüzdanınızın bir adet fotokopisi, ikametgah senediniz, tapunuzun fotokopisi, araziniz kiralık ise kira sözleşmeniz ve faaliyet türünüze göre ÇKS veya ÖKS gibi bir kayıt belgesi istenmektedir. VakıfBank kart başvuru sonucunuzun onaylanma durumu ise size SMS olarak ulaştırılıyor. Vakıfbank çiftçi kredisi hesaplama ile kendinize uygun meblağlarda bir tercih yapabilirsiniz.

TarımKart’ ın kullanıcıya ulaşma süresi ise 3-15 gün arasında değişmektedir. Bu süre içinde kartınız elinize geçmezse çevrenizdeki VakıfBank şubelerinden birinde veya çağrı merkezi sayesinde söz konusu olan problemi çözebilirsiniz.

TarımKart Ayrıcalıkları Nelerdir?

Hasat yapacağınız döneme göre uygun bir vade, tarımsal harcamalarda indirimli faiz oranları, tek bir yere bağlı kalmadan farklı noktalardan borcunuzu sorgulayabilme ve ödeyebilme seçeneği ve borç bilgilendirmesi ayrıcalıkları, üreticilere sağlanan ayrıcalıklardan yalnızca birkaç tanesi. Bu ayrıcalıkların dışında bir diğer önemli nokta ise TarımKart ile anlaşmalı olan işyerlerinden faizsiz bir şekilde altı ay boyunca alışveriş yapabilme imkanınızın olmasıdır.

TarımKart Borcunuz Mu Var?

Kartınızda borç olup olmadığını sorgulayabilmek için VakıfBank tarafından sizin için sunulmuş birçok seçenek mevcut. Hesap özeti, mobil bankacılık, SMS, ATM, VakıfBank şubeleri, çağrı merkezi ve ekstre yoluyla borç sorgulamanızı yapabilirsiniz. VakıfBank sizin için borcunuzu erken ödeyebilme imkanı da veriyor. Eğer bu seçenek size göre değilse asgari tutarını ödeyerek kart kullanımınıza devam edebilirsiniz.

TarımKart borcunuz varsa, bu borcu ödemek için banka tarafından birçok kanal hizmetinize sunulmuştur. Çevrenizdeki VakıfBank şubelerinden veya ATM’lerinden, VakıfBank çağrı merkezinden, İnternet Bankacılığından, havale veya ETF yoluyla borcunuzu ödeyebilirsiniz. Ayrıca kartınızda yeterli bakiye varsa otomatik ödeme talimatıyla da borcunuzu ödeyebilirsiniz.

.


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 22 Ağustos 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın