Vefa Kredisi Nasıl Alınır?

Vefa kredisi günümüzün en anlamlı ve önemli kredilerinden bir tanesi olarak dikkat çekmektedir. Şehit ailelerinin yakınlarına ve gazi ailelerinin yakınlarına verilen vefa kredileri ile, vatana millete büyük faydaları dokunmuş bireylerin, nakit ihtiyaçları karşılanabilmekte ya da maddi sıkıntı çekmesinin önüne geçilebilmektedir. Belirtilen anlamda gazilere faizsiz kredi imkanı sağlayan bankalardan bir tanesi Halkbank olarak karşımıza çıkmaktadır. Devlet bankalarından bir tanesi olan Halkbank üzerinden böyle bir kredi veriliyor olması, ülke şehit ve gazilerine yardım edilmesi anlamında büyük önem taşımaktadır. Aynı zamanda vefa kredisi diğer kredi türlerine oranla, uyguladıkları faiz oranlarının düşük olması nedeniyle de oldukça avantajlıdır.

Şehit Ve Gazi Yakınları Adına

Halkbankası tarafından oluşturulan vefa kredilerinde, şehit ve gazi aileleri baz alınmaktadır. Yalnızca devlet üzerinde yer alan şehitlerin yakınlarına ya da gazilere verilebilen vefa kredilerinden, diğer vatandaşlar ya da Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları yararlanamamaktadır. Böyle bir uygulama, vefa kredisinden yararlanmak isteyen dolandırıcıların önüne geçilmesi anlamında büyük önem taşımaktadır. Şehit ailelerine kredi veren bankalar arasında yer alan Halkbankası,bu anlamda en büyük sosyal projeye de imza atmaktadır. Halkbankası dışında, Vakıfbank ve Ziraat bankası gibi devlet bankaları da vefa kredisinin oluşturulması noktasında bireylere ve şehit yakınlarına yardımcı olmaktadır. Böyle bir uygulamanın oluşturulması, bireylerin değer görmesi adına oldukça önemlidir.

Şahadet Ve Gazi Belgesi Sahipleri Yararlanabilmekte

Halkbankası tarafından bireylere oluşturulan vefa kredisinde, bireylerin kredi kullanabilmesi adına şahadet ya da gazi belgesine sahip olmaları gerekmektedir. Böyle bir uygulama özellikle tüm bankalarda zorunlu tutulmaktadır. Şahadet ya da gazi belgesi olmayan bireylere kredi verilmesinin ya da sahteciliğin önüne geçilmesi adına böyle bir uygulamanın oluşturulması, gerçek şehit yakınlarının haklarının zarar görmemesi adına son derece önem taşımaktadır. Halkbankasından vefa kredisi talebinde bulunacak olan bireylerin öncelikli olarak internet şubesinden araştırmaları daha sonrasında ise en yakın Halkbank şubesine şahadet ya da gazi belgeleri ile giderek başvurmalarında fayda bulunmaktadır. Aksi takdirde işlem yapılamamakta ve bireyler mağdur olabilmektedir.

Uzun Vade Esnekliği

Halkbankası tarafından oluşturulan vefa kredilerinde yüksek vade esnekliği de dikkate alınmaktadır. Şehit yakınlarının ya da gazilerin kredi kullandıktan sonra ödemelerini hem düzenli yapabilmeleri hem de ödeme zorluğu çekmemeleri adına oluşturulan uzun vadeli ödeme seçeneği bireylerin ekonomik yapılarına da zarar gelmemesi adına önem taşımaktadır. Vefa kredisi kimler alabilir noktasında şehit yakınları ve gazilerin alabildiğini tekrar olarak vurgulamakta fayda bulunmaktadır. Aksi takdirde bireylere vefa kredisi kullanımında hiçbir esneklik tanınmamaktadır. 50 bin tl ye 48 aya kadar vade imkanı sağlayan Halkbank Vefa kredilerinde faiz oranları ise % 1.07 olarak belirlenmekte ve sabit tutulmaktadır. Bireyler Vefa kredileri kapsamında ihtiyaç, taşıt ve konut olmak üzere üç farklı kredi türünün kullanabilmektedir.

 


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 6 Mayıs 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın