Yapı Kredi Eğitim Kredisi Hesaplama

Yurtiçinde veya yurtdışında eğitim görecek olan öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamak ve eğitim masraflarını hafifletmek için özel olarak düzenlenen yapı kredi eğitim kredisi kampanyası dahilinde 50 bin TL ye kadar kredi çekebilirsiniz. Eğitim kredisi başvurusu için yapı kredi bankası şubelerinden veya yapı kredi internet bankacılığı üzerinden başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Yapı kredi kredi başvurusu için interaktif kanallar yanında telefon bankacılığından da bilgi alabilirsiniz. Yapı kredi eğitim kredileri dosya masrafsız veya düşük faizli kredi olarak kullanılabilmektedir. Eğitime destek veren yapı kredinin sunduğu özel eğitim kredisi kampanyalarından faydalanacak öğrenciler için şartlar ise şöyledir.

Eğitim Kredisi Başvurusu

Eğitim kredisi için şubelere gitmeden de detayları öğrenebilirsiniz. Yapı kredi eğitim kredisi için internet sitesi veya internet bankacılığı üzerinden Kredi Şimdi seçeneğiyle başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Burada faiz oranları ortalama bir değerde olsa da müşterinin kredi performansına ve gelir dengesine göre değişebilmektedir. Yapı kredi kredi başvurusu için gerekli evraklar ise, nüfus cüzdan örneği, gelir belgesi ve son 60 gün içerisinde alınan maaşlara ait bordrolar istenmektedir. Eğer serbest meslek faaliyeti yürütüyorsanız vergi levhanıza eğer emekliyseniz de maaş hesap bilgilerinize ihtiyaç olacaktır. ayrıca yapı kredi eğitim kredileri için gelirinize ilişkin ilave değerler için kira gelirinize istinaden tapu ve kira sözleşmenizi de getirmeniz istenebilir. Burada eğitim kredisi için yurt içinde öğrenci belgeniz, yurtdışı içinse banka hesabınızda görülen yurtdışı eğitim ücretini gösteren proforma faturanız talep edilmektedir. Ayrıca öğrenci vizesine ilişkin evraklar da talep edilmektedir.

Örnek Kredi Tabloları

Yapı kredi kredi başvurusu yaparak kredi başvurunuzun onaylanmasına istinaden örnek ödeme planları ise şöyle oluşturmaktadır. Yapı kredi eğitim kredisi için talep ettiğiniz tutar 20 bin TL ise faiz oranı 1,39 olacaktır. bu krediniz için taksit tutarı ise 608 TL olarak görülmektedir. Kredinizin 48 ay vadeli olarak hesaplanan ödeme planına göre toplam geri ödemeniz 29.221 TL olarak belirlenmiştir. Eğer bu kredi sizin için yüksek bir tutarsa o zaman biraz daha düşük faiz oranı ile 10 bin TL çekebilirsiniz. 20 bin TL eğitim kredisi için faiz oranı %1,33 olarak düzenlenmektedir. Taksit tutarı daha düşük bir rakamla 299 TL olarak geri ödeyebilirsiniz.

Kredinin geri ödemesi için gerekli toplam tutar ise 14.390 TL olacaktır. Elbette yapı kredi eğitim kredileri için bazen ve özellikle yurtdışında daha fazla krediye ihtiyaç duyulabilmektedir. Bu nedenle krediniz eğer 50 bin TL olarak belirlenmişse faiz oranınız %1,25 olarak uygulanacaktır. Bu faiz oranıyla ödeme planına ilişkilendirilecek olan kredi taksit tutarınız 1.468 TL olarak güncellenecektir. Buna göre kredinizin toplam geri ödeme tutarınız ise 48 ay vade ile 70.500 TL olacaktır. eğer eğitim kredisine ihtiyacınız varsa, yapı kredi bankası şubelerine veya internet bankacılığı üzerinden başvurularınızı tamamlayabilirsiniz.


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 19 Haziran 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın