Yapı Kredi Ertelemeli Esnaf Ve Kobi Kredileri

Bireylerin artan ihtiyaçları doğrultusunda, bütçelerini şekillendirememeleri durumlarında bankalar tarafından ihtiyaç kredileri tanımlanmaktadır. Bireylerin hem bütçelerine destek olmak hem de ihtiyaçlarını karşılamak adına oluşturulan ihtiyaç kredileri esnaf ve kobilere destek olmak adına da şekillenmektedir. Yapıkredi tarafından oluşturulan esnaf ve kobi kredileri kampanyasına göre bireylere yüksek tutarda ihtiyaç kredisi tanımlanabildiği gibi aynı zamanda ödemeyi erteleme imkanı da oluşturulmaktadır. Yapı kredi esnaf kredisi kapsamında bilgi sahibi olmak isteyen bireylerin öncelikli olarak en yakın şubelere başvurmaları ve kredi hakkında detaylı bilgi sahibi olmaları gerekmektedir.

Yüksek Kredi Tutarı İle 3 Ay Erteleme Seçeneği

Yapı kredi tarafından bireylere tanımlanan esnaf kredisi kapsamında, kredi kullanıcılarına yüksek kredi imkanı yanı sıra 3 ay erteleme seçeneği de tanımlanmaktadır. Genel olarak esnaf ve kobilerin ihtiyacı olan krediler düşük tutarlarda değil de yüksek tutarlarda olduğu için Yapı kredi tarafından esnaf ve kobi kredileri kapsamında 100 bin tl’ye kadar yüksek kredi seçenekleri tanımlanmaktadır. Aynı zamanda bireylerin aldıkları kredileri 3 ay sonra ödemelerine de fırsat veren banka, bu sayede esnaf ve kobilerin bütçelerini düzenlemelerine ve ödeme planı oluştururken rahat hareket etmelerine yardımcı olmaktadır. Üstelik kobiler çekecekleri nakit tutarı kendileri belirleyebildikleri gibi ödeme planlarını da kendileri oluşturabilmektedirler.

İş Yeri Ya Da Esnaflara Destek Kredisi

Yapı kredi tarafından oluşturulan esnaf ve kobi kredileri, iş yeri açmak isteyen bireylere ya da esnafa destek olmak adına oluşturulmaktadır. Yapı kredi kobi kredisi olarak da adlandırılan belirtilen krediler, ticareti ve ekonomiyi de canlandırmak adına yeni iş kurmak isteyen bireylere daha fazla destek olmak adına oluşturulmaktadır. Anlık nakit ihtiyacı olan ya da ödemelerini düzenli olarak gerçekleştiremeyen kobi ve esnaflara daha iyi bir ekonomik alt yapı oluşturmak adına düzenlenen krediler, elbette ki bireylerin kredi notuna göre belirlenmektedir. İhtiyaç kredilerinde olduğu gibi esnaf ve kobi kredilerinde de krediyi çekmek isteyen bireyin ya da firmanın, kredi notu, alınacak olan tutarın belirlenmesinde önem taşımaktadır.

Kobi Bankacılığı Paketi Alana %1.35 Faiz

Bağlantı Yapı kredi tarafından oluşturulan kobilere destek kredisi kapsamında, kobi bankacılığı paketi alan bireylere faiz oranları %1.35 olarak belirlenirken, kobi bankacılığı paketi almayan bireyler için ise %1.39 olarak belirlenmektedir. Bu noktada yapı kredi ertelemeli kredi sahibi olmak isteyen bireylerin kobi bankacılığı paketi kullanmaları yararlı olacaktır. Aksi takdirde daha yüksek faiz oranları üzerinden kredi çekilmesi, ödeme aşamasına gelindiğinde kobi ve esnafların daha yüksek tutarlar ödemelerine neden olabilmektedir. Bu noktada kredi başvurusunda bulunmak isteyen bireylerin en yakın yapı kredi şubesine gitmeleri ya da web sitesi üzerinden kredi başvurusunda bulunmaları faydalı olacaktır. Yapı kredi tarafından kobi ve esnaf kredilerinin tüm detayları, web sitesinde yer almaktadır.


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 4 Haziran 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın