Yapı Kredi Tatil Kredisi İçin Gerekli Belgeler

Ülkemiz koşullarında dahi tatile ayıracağımız bütçe neredeyse yok denecek kadar az. Sadece tatil amaçlı değil iş amaçlı seyahatlerimizi bile gerçekleştirmek bir külfet haline geldi. Önceliklerimizi sıraladığımızda tatil hep sonda yer alır çünkü bir yerlerden fedakarlık etmemiz gerekir. Bunca yoğun iş temposu sonunda yazı iple çekerken tatil planları yaparken nakit yetersizliğinden dolayı bir yere kımıldayamamak da ihtimaller dahilinde. Peki ya mecburi iş seyahatlerimiz? Bu tür seyahatleri iptal edemeyeceğimize göre ne yapmamız gerek diye düşünmemek için Yapı Kredi Bankası sizlere tatil kredisi sunuyor .

48 ay’a varan vadelerle istediğiniz miktarda krediyi temin etmek sizin elinize bırakılmış. Tatil kredisi’nden fayadalanabilmek için düzenli ve yeterli bir gelire sahip olduğunuzu belgelemek yeterli. Hatta kredi ödemeleriniz boyunca krediyi çeken kişiye hayat sigortası yapma gibi bir durum söz konusu.

Tatil kredisi için başvururken hangi belgeleri hazırlamanız gerekir sorusuna gelince aslında her türlü ihtiyaç kredilerinde olduğu gibi bankanın kendini güvence altına alacağı bir takım belgeler istiyor. Bunlar: Nüfuz cüzdanı, ehliyet, pasaport fotokopisi. Gelir belgesi yani maaş bordrosu. Serbest çalışanlar için son vergi levhasının fotokopisi. Emekliler için maaş cüzdanlarının fotokopisi. 3 ay içinde adınıza düzenlenmiş elektrik, doğalgaz ya da su faturası. Ve son 3 ay içinde alınmış ikametgah adresi başvuru için istenen belgeler olarak belirtiliyor.

  İhtiyaçlarınız doğrultusunda çekebileceğiniz her türlü kredi için belirli bir faiz oranı üzerinden ve vade aralığında ne kadar ödeceğiniz hesaplanıyor. Yapı Kredi ihtiyaç kredisi hesaplama metodunda 10.000 TL’lik bir ihtiyaç kredisi için 48 ay vade’de %1,39 faiz oranıyla aylık 304,39 TL ödeyeceğiniz ortaya çıkıyor. Geri ödenecek toplam tutar 14.610,73 TL oluyor.

Yapı Kredi ihtiyaç kredisi başvurusu için birçok alternatifler mevcut. Bunlara değinecek olursak ilk olarak sms ile başvuruda yapmanız gereken şey cep telefonunuzun mesaj bölümüne girerek kredi türünü yazıp (konut ya da bireysel) boşluk bırak T.C numaranızı yazıp bir boşluk daha bırakıp aylık net gelirinizi yazıp 4411’e göndermeniz yeterlidir. İnternet üzerinden kredi şimdi ile de başvuruda bulunabilirsiniz. T.C numaranız, doğum tarihiniz, cep telefonu numaranız ve kredi talebiniz bölümlerini doldurarak başvurunuzu buradan tamamlayabilirsiniz. 444 0 444 Yapı Kredi Telefon Bankacılığını arayarak herhangi bir form doldurmadan da kredi talebinde bulunabilirsiniz. Ve tabi ki en bilindik yöntem size en yakın Yapı Kredi şubesine gidip bilgi alıp başvuruda bulunabilmenizdir.

Başvurmuş olduğunuz kredinizin onaylanıp onaylanmadığını öğrenmek için ise bireysel ihtiyaç krediniz için cep telefonunuzun mesaj bölümüne girip BİREYSEL yazıp bir boşluk bırakın ve T.C kimlik numuranızı yazarak 4407’e mesaj gönderin. Ya da Yapı Kredi Banka’sı internet sitesinden Kredi başvuru sorgulama alanına girerek referans kodu ve T.C numaranızı girerek kredinizin onayı hakkında bilgi alabilirsiniz. Yapı Kredi başvuru sorgulama işleminizi de bu şekilde halledebilirsiniz.


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 13 Temmuz 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın