Yapı Kredi’den Acil Nakit İhtiyacında Esnek Hesap

Bankalar tüketicilere kredi ve kredi kartı gibi finansal kaynakların yanı sıra, kişisel mevduat hesabına bağlı kredili mevduat hesabı ile kaynak sunmaktadır. Kredili mevduat hesabı, bir mevduat hesabında bakiyenin bitmesi halinde, harcanmaya devam edilebilecek ekstra bir limittir. Bu limit tıpkı kredi kartı gibi işlem görür ve bankaya dönem sonunda geri ödenmesi gerekir.

Temel olarak mevduat bankalarının neredeyse hepsi tarafından sağlanan bu tip hesaplarda çeşitli kampanyalar, avantajlar ve özellikler de bulunmaktadır. Kredili mevduat hesapları için uygulanan faiz oranları ve ödeme seçenekleri birbirinden farklı olmaktadır.

YAPI KREDİ BANKASI’NDAN ESNEK HESAP

Yapı Kredi Bankası’ndan açtıracağınız Esnek Hesap ile kartınızda paranız kalmasa dahi harcamaya devam edebilmektesiniz. Bu ekstra limitten doğrudan nakit para çekebilir, ödemesi gerçekleştirilecek olan faturalarınız için otomatik ödeme talimatı verebilir, World Bank Kart ile alışverişte sayısız avantajlardan faydalanabilirsiniz.

Banka kartınıza tanımlanan Esnek Hesabınızın bakiyesinden kullandığınızda, uygulanacak olan faiz gün ve tutara göre hesaplanacaktır. Eğer limiti kullanmıyorsanız o halde bir faiz de ödemezsiniz.

Harcama sonrasında yapı kredi esnek hesap borç sorgulama işleminizi ATM’lerden ve Yapı Kredi Mobil ve İnternet Bankacılığı hizmetlerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Eğer Esnek Hesabınızı kullandıktan ve limitinizi harcadıktan sonra geri ödeme sürecinde bir zorluk yaşıyorsanız, o halde yapı kredi esnek hesap yapılandırma talep edebilir ve hesabınızı kapattırıp, eşit taksitlerle borcunuzu ödeyerek Esnek Hesabınızı kapattırabilirsiniz.

BAŞVURULAR:

Özelliklerini beğendiğiniz yapı kredi esnek hesap başvuru işlemi online olarak İnternet Bankacılığı sayfasından yapılabilmektedir. Bankanın resmi hesabında müşteri girişinizi yaptıktan sonra, banka hesabınız için Esnek Hesap talep edebilir ve kredili mevduat hesabınızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Eğer ilk defa Yapı Kredi bankası müşterisi olacaksanız ve Esnek Hesap özellikli hesap kartı kullanmak istiyorsanız size en yakın Yapı Kredi Bankası Şubesi’ne;

-T.C. Kimlik Belgesi

-Gelir Durumunu Gösterir Belge veya Vergi Levhası

-Son 3 aya ait doğalgaz, internet, telefon, elektrik, su faturası veya son 3 aya ait ikametgah belgesi ile başvurunuzu hızlı bir şekilde bireysel olarak kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

 


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 24 Ağustos 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın