Yapı Kredi’den İnternetten Kredi Hizmeti

İnternetin gücü ile beraber artık tüm ihtiyaçlarımız bir “klik” ötemizde. Tek yapmamız gereken; artık her yanımızda bulunan akıllı telefon, tablet ve bilgisayarlardan erişimimizi sağlayarak arzu ettiğimiz şeye anında ulaşmaktır. Bu anlamda artık bankalar da tüm hizmetlerini internet aracılığı ile hızlı bir şekilde müşterilerine ve tüketicilere sunmaktadırlar. Kredi başvuruları, hesap işlemleri, para transferleri, fatura ödemeleri ve daha fazlası yalnızca birkaç saniye içerisinde internet aracılığı ile gerçekleştirilebilmektedir.

Bankalar arasındaki kıyasıya müşteri kazanma rekabetinin artması ile beraber sadece faiz oranlarında ve vade seçeneklerinde değil, hızlı hizmet sunma yönünden de büyük gelişmeler yaşanmıştır. Başta telefon bankacılığında gelişen bankalar, şimdi internet bankacılığında hız ve kolaylık rekabeti içerisindedirler. Kısa sürede evraksız, belgesiz ve kefilsiz internet üzerinden başvuruları alan bankalar, bu başvurulara da saniyeler içerisinde yanıt vermektedirler. İhtiyaç duyduğumuz finansmanı ve nakit ihtiyacını yalnızca birkaç tuşa basıp, birkaç tık yaparak anında alabiliyoruz. Pek tabii ki bankaların talep ettikleri bazı şartları taşıyor olmamız halinde. (Kredi notu, gelir durumu, taşınmaz sahipliği v.s.)

Şubelerde sıralarda beklemek, evrakları ve dosyaları taşımak artık tarihe karıştı. Bankaların kendi resmi web siteleri üzerinden ihtiyaç kredisi ve kredi kartı başvurularımızı yapabiliyoruz ve eğer alacağımız kredi çok daha yüksek meblağlardaysa, bankanın bizimle iletişim kurması ve bu konuda destek vermesi için bilgilerimizi bırakabiliyoruz.

Yapı Kredi Bankası’nın ihtiyaç kredi başvurusu işlemlerini gerçekleştirmek artık çok kolay. İsterseniz internetten, isterseniz kısa mesaj yoluyla ve eğer isterseniz telefon bankacılığı aracılığıyla anında kredi başvurunuzu gerçekleştirebiliyorsunuz.

Eğer Yapı Kredi Bankası’ndan kredi almak istiyorsanız öncelikle bir kredi değerlendirmesi yapmamızda fayda var. Eğer bu değerlendirme sonucunda gelir durumunuza ve ödeme planının size uygunluğuna göre kararınızı verirseniz başvurunuzu internetten gerçekleştirebilirsiniz;

Yapı Kredi Bankası’ndan ferdi müşteri olarak Bireysel İhtiyaç Kredisi Kampanyası’na başvuru yapacak olursanız uygulanacak faiz oranı 48 ay vade seçeneği için %1.48 olacaktır. Bu kredinin yıllık maliyet oranı bu şartlar altında %22.3202 olacaktır ve aylık maliyet oranı ise %1.8600 olarak hesaplanacaktır. Alacağınız bu bireysel ihtiyaç kredisi için aylık olarak ödeyeceğiniz taksit tutarı 304,39 TL olacaktır. Bu krediden faydalanmanız halinde bankaya ödeyeceğiniz kredi tahsis ücreti ise 50 TL olacaktır ve %5 oranında Banka Sigorta Muamele Vergisi ödemeniz gerekecektir.

Bu değerlendirme kapsamında eğer başvurunuzu yapmak istiyorsanız www.yapikredi.com.tr adresine giderek sağ tarafta bulunan “Bireysel İhtiyaç Kredisi” sekmesine tıklayarak açılan ekranın alt bölümünden ilgili alanları doldurarak başvurunuzu yapabilir ve yapı kredi kredi başvurusu sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrıca yapı kredi kredi başvurusu sms aracılığıyla da yapılabilmektedir. Bu işlemi ise Kredi Türü boşluk T.C. Kimlik Numarası boşluk Aylık Net Gelirinizi yazarak 4411’e göndererek gerçekleştirebilirsiniz.


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 7 Temmuz 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın