Ziraat Bankası 3 Ayda 1 Ödemeli Kredi Fırsatları

İhtiyaç kredileri özellikle kısa vadede bireylerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere bankalar tarafından sunulan kredilerdir. Birçok kampanya ile müşterilere sunulan ihtiyaç kredileri çoğunlukla aylık ödemeli olarak taksitlendirilmiş, ödeme planları oluşturulmuş şekilde karşımıza çıkmaktadır. Ancak bazen bireyler kredilerini, gelirlerine göre şekillendirmek isterler. Ziraat bankası ihtiyaç kredisi ödeme kolaylıklarından biri de bu talebi karşılamaktadır. Ziraat bankası kredi başvurusu yaptığınızda ihtiyaç kredilerinde ödeme planınızı kendi gelir dengenize, bütçenize göre ayarlamanız mümkündür.

Ziraat bankası kredi seçenekleri içerisinde olan üç ayda bir ödemeli ihtiyaç kredilerine de başvuru yapabilirsiniz. Peki bu tarz kredilerin ödeme planları nasıl oluşmaktadır? Avantajları nelerdir?

Neden 3 ayda bir ödemeli kredi?

Bireylerin gelirlerini elde ettikleri periyotlar farklılıklar gösterebilir. Her ay düzenli maaş alanlar dışında farklı ödeme periyotlarıyla maaş alanlar, farklı gelirleri olanlar olabilir. Örneğin bir kişi 3 ayda bir ikramiye aldığı, prim aldığı bir işte çalışabilir. Emekli olan kişilerin bir kısmı maaşlarını 3 ayda bir aldığını da biliriz.

Kira gibi diğer gelir kalemlerinde gelirleri olanlar bu gelirlerini de 3 ayda bir olacak şekilde alabilirler. Yani kişiler kendi bütçelerinin 3 er aylık periyotlarla daha rahat olduğunu düşünüyorlarsa çekmeyi düşündükleri kredileri bu şekilde talep ederler. Ziraat bankası ihtiyaç kredisi çekmek için şubelerine, internet bankacılığına başvuru yaptığınızda sizlere sunulacak ödeme planı bu şekilde oluşturulacaktır. Ziraat bankası kredi başvurusu yaparken kredinizin geri ödemesini 3 ayda bir şekilde ödemek istediğinizi beyan etmelisiniz. Ziraat bankası kredi türlerinden olan ihtiyaç kredilerinde böylece 3 ayda bir geri ödemeli olarak ödemenizi yapabilirsiniz. Bu tarz kredilerde dikkat edilmesi gereken nokta ödeme gününün kaçırılmamasıdır. Çünkü 3 aylı sürenin uzunluğu kişilerin kredi ödemesini unutmasına neden olabilir.

Örnek Ödeme Tabloları

Ziraat bankası ihtiyaç kredisi çekmeyi düşündüğünüz şekilde 3 ayda bir ödemeli olarak gerçekleşecekse güncel olarak 1,19 faiz oranıyla sizlere ödeme planınız oluşturulacaktır. Örnek bir ziraat bankası kredi tablosu oluşturacak olursak; 10 bin TL kredi ihtiyacınız olduğunu ve bunu 3 ayda bir şekilde geri ödeyeceğinizi düşünelim. 1,19 faiz oranıyla kullanacağınız kredinizi 24 ay yani 2 yıl olarak çektiğinizi varsayarsak toplam 8 taksit olarak geri ödersiniz. Çünkü 3 ayda bir krediniz yılda 4, 2 yılda ise toplam 8 taksitle ödenecektir. 3 ayda bir taksit tutarınız ise 1.505 TL taksitle ödenecektir. Kredinizin toplam maliyeti ise 12.040 TL olacaktır. Eğer ziraat bankası kredi başvurusu yaparak kullanmak istediğiniz kredi 20 bin TL ise ve 24 ay vadeli çekerseniz 3 ayda bir ödemeniz gereken taksit tutarınız 3.011 TL olacaktır. kredinizin size olan toplam maliyeti ise 24.088 TL olmaktadır. 3 ayda bir taksit ödemeli kredinizi dilerseniz 4 yıl yani 48 ay vadeli olarak da çekebilirsiniz.


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 20 Haziran 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın