Ziraat Bankası 6 Ay Ödemesiz 10 Bin TL Kredi

Ziraat Bankası 6 ay ödemesiz 10 bin TL kredi kullandırmaya devam ediyor. Hükümetin girişimleri ile başlatılan yüzde 0,49 faiz oranlı Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi büyük ilgi görüyor. Özellikle alt gelir grubu (aylık geliri 5000 TL ve altında) olanların ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için hazırlanan kredi kampanyasında ilk 6 ay kredi geri ödemesi de yapılmıyor. İşte Ziraat Bankası 10 bin TL kredi şartları, hesaplaması, başvurusu ve tüm ayrıntıları..

Ziraat Bankası 6 Ay Ödemesiz 10 Bin TL Kredi

Bu kredi desteği neredeyse dünya genelinde yaşanan ve ülkemizi de etkileyen Korona Virüsü (COVID-19) salgınının ekonomik hayata, üretim ve istihdama ilişkin olası hasarlarını en aza indirme amacı ile uygulamaya alındı. ” Ekonomik İstikrar Kalkanı “ tedbirleri kapsamında Ziraat Bankası da hane halkı geliri aylık 5.000 TL ve altında olan bireysel müşterilerini finansal olarak destekliyor.

İhtiyacı olan vatandaşların temel ihtiyaçlarını uygun şartlarda finanse edebilmeleri amacıyla 10.000 TL ‘ye kadar kredi kullandırılacak. Kredi ilk 6 ayı ödemesiz dönemli, toplam 36 ay vadeli olacak. İlk 6 ayın ardından başlayacak kredi taksitleri eşit 30 taksit şeklinde geri ödenecek. Kredinin aylık faiz oranı ise % 0,49 olacak..

6 Ay Ödemesiz 10 Bin TL Kredi Başvurusu

Ziraat Bankası Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi başvurusunu internet şube ya da Ziraat Mobil uygulamasından Başvurular – Başvuru Takip – Ürün Başvuruları ekranı aracılığı ile gerçekleştirebilirsiniz.

Bankkart ‘ı ve kart şifresi olanlar https://bireysel.ziraatbank.com.tr adresinden ya da Ziraat Mobil uygulamasından ” Hemen Başvur “ seçeneği ile parola oluşturabilir, Başvurular – Başvuru Takip – Ürün Başvuruları ekranı aracılığı ile kredi başvurusunu kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Bankkartı olmayanlar ise Ziraat Bankası internet sitesi üzerinden kredi başvurusu yapabiliyorlar.

Kredi başvurusu onaylananlar Ziraat Bankası ATM ‘lerinden Bankkart ile veya Bankkartı yoksa ” Kartsız İşlemler – Diğer İşlemler – İhtiyaç Destek Kredi Ödemesi “ seçeneğinden dilediği zaman paralarını çekebilirler.

Ziraat Bankası 6 Ay Ödemesiz 10 Bin TL Kredi

Ziraat Bankası Destek Kredisi Başvuru Takibi

Kredi Başvurunuzun güncel durumunu Internet Şube, Ziraat Mobil uygulaması ve https://www.ziraatbank.com.tr/tr/bireysel/basvurular/bireysel-kredi-basvurulari/ihtiyac-destek-kredisi-kullandirim adresinden takip edebilirsiniz.

Ziraat Bankası Destek Kredisi Hesaplama

Bireysel İhtiyaç Destek Kredi Örnek Ödeme Tablosu;

                                                       Örnek Ödeme Tablosu
Kredi Tutarı Toplam Vade Ödemesiz Dönem           Taksit Tutarı
(Sonraki 30 ay boyunca)
Efektif Yıllık
Faiz Oranı
10.000 36 ay 6 ay 376 TL 8,1326
7.500 36 ay 6 ay 282 TL 8,1326
5.000 36 ay 6 ay 188 TL 8,1326
3.000 36 ay 6 ay 113 TL 8,1326

Kaynak; Banka Kredileri


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 14 Nisan 2020

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın